П‘ять країн ЄС мають різні погляди щодо заборони імпорту українського збіжжя – польський міністр
Джерело: пресслужба Міністерства сільського господарства і розвитку села РП
Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.
“Ми й надалі підтримуємо транзит і хочемо, щоб цей транзит збіжжя з України фінансово підтримувався Євросоюзом”,- зауважив польський міністр.
За словами Телуса, його колеги з інших чотирьох країн ЄС “усвідомлюють проблему і потребу продовження заборони на імпорт до п’яти прифронтових країн продуктів з України”.
“Вони розуміють, що Путін веде продовольчу гру. Однак рішення залежить від президента Єврокомісії”,- пояснив міністр, додавши, рішення щодо продовження заборони на імпорт українського збіжжя до ЄС після 15 вересня буде “експертним, а не політичним”.
При цьому Телус наголосив, п’ять країн ЄС хочуть мати “еластичний перелік” продуктів, імпорт яких заборонятиметься з України.
“Ми, наприклад, виступаємо, щоб в цьому переліку були малина і мед”,- зазначив він.
Водночас він повідомив, що Болгарія хоче викреслити насіння соняшника з переліку продуктів, імпорт яких заборонений з України, натомість внести – сухе молоко.
Телус запевнив, що попри рішення інших чотирьох країн ЄС, Польща після 15 вересня не відкриє кордон на імпорт українського збіжжя.
- У Міністерстві закордонних справ України прокоментували наміри Словаччини, Болгарії, Польщі, Румунії та Угорщини продовжити заборону на імпорт українського зерна до кінця 2023 року.
- 19 липня Польща, Румунія, Болгарія, Угорщина та Словаччина спільно попросили Європейський Союз продовжити заборону на імпорт українського зерна.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав рішення Польщі продовжити заборону на експорт зерна “недружнім і популістським”.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.