У проєкті декларації G20 пункт про Україну залишився порожнім

Джерело: Reuters

8 вересня учасники G20 не змогли вирішити розбіжності щодо формулювання декларації саміту щодо війни в Україні, згідно з чернеткою, з якою ознайомилося Reuters.

У 38-сторінковому проєкті, який був розповсюджений серед членів, параграф “геополітична ситуація” залишився порожнім, тоді як було погоджено 75 інших параграфів, які включали зміну клімату, криптовалюти та реформи в багатосторонніх банках розвитку.

Учасники G20 протягом кількох днів мали розбіжності та намагалися домовитися щодо війни, сподіваючись залучити Росію до комюніке.

“Ми можемо приховати розбіжності та зробити загальну заяву про те, що ми повинні мати мир і злагоду в усьому світі, щоб усі погодилися”, — повідомило анонімне джерело.

За словами іншого високопоставленого джерела в одній із країн G20, пункти про війну проти України були узгоджені країнами Заходу та направлені до Росії для її оцінки.

Посадовець зазначив, що Росія мала можливість прийняти погляди західних країн і висловити свою незгоду як частину заяви.

У разі відсутності угоди Індії доведеться оприлюднити заяву голови, що означало б, що G20 вперше за 20 років самітів не матиме декларації.

Дипломат ЄС сказав, що Індія виконує “відмінну” у пошуку компромісів.

“Але поки що Росія блокує компроміс, прийнятний для всіх інших”.

Очікується, що на дводенному саміті, який розпочнеться в суботу, 9 вересня, в Нью-Делі, домінуватимуть Захід та його союзники. 

У саміті візьмуть участь президент США Джо Байден, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, прем’єр-міністр Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман та прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда.

Ідея вшанування пам’яті жертв Голодомору через символічне запалення свічок належить американському історику Джеймсу Мейсу, досліднику…

Згідно з даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці штатів, їхніх союзників, партнерів.

Київський зоопарк поповнився новим мешканцем — риссю Степаном, якого передали волонтери. Тварина зараз проходить адаптацію в умовах, максимально наближених до природних.

Джерело: Huffington Post Greece, Thriassio, Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic У місті Мандра,…

Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.