Окупанти посилюють контрзаходи піч час псевдовиборів, аби виявити українське підпілля – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях росіяни посилюють контрзаходи під час псевдовиборів, аби виявити членів українського підпілля.
Відтак, росіяни планують виявляти тих, хто веде спостереження за “дільницями”. При цьому окупанти вибірково перевірять фото тих, хто прийшов голосувати та шукають фото дільниць чи зіпсованих бюлетенів.
Для виявлення членів українського підпілля росіяни залучають співробітників ФСБ РФ у цивільному одязі, які ведуть спостереження поблизу дільниць.
Окрім цього, на тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські загарбники використовують псевдовибори для збору даних щодо потенційних призовників.
Відтак, росіяни готуються до мобілізації на ТОТ півдня й вже створили мережу військкоматів на захоплених територіях Запоріжжя. Однак ця репресивна структура не має даних.
Тому ворог використовує псевдовибори для того, щоб отримати інформацію про кількість чоловіків в регіоні.
- Українські захисники за допомогою безпілотника щодня поширюють над тимчасово окупованими територіями України листівки із закликом ігнорувати псевдовибори, організовані російськими загарбниками.
- З 31 серпня на тимчасово окупованих територіях України стартувало псевдоголосування до “місцевих рад” та “законодавчих органів”.
- Ввечері 29 серпня представники партизанського руху “АТЕШ” підірвали передвиборчий штаб російської партії “Единая Россия” у тимчасово окупованій Новій Каховці.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.