В Одесі штучний інтелект долучили до діагностики головного мозку
Джерело: МОЗ України
В Одесі лікарі долучили штучний інтелект до діагностики головного мозку.
Відтак, Одеса стала першим містом в Україні, де було впроваджено пілотний проєкт з телемедицини “BrainScan”.
Ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку та рятує життя пацієнта, коли час є критичним фактором.
Як це працює?
Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. І вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай.

Зображення: МОЗ
У відомстві зазначили, що використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в межах проєкту “BrainScan” показало хороші результати.
Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську на Донеччині, де також запрацював проєкт “BrainScan”.
Довідково. Проєкт впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID “Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні” (LHSS).
- Система на основі штучного інтелекту Swift виграла декілька перегонів проти трьох чемпіонів світу з гонок безпілотників. Це стало першим випадком, коли ШІ переміг людей у фізичному виді спорту.
- У відеогрі-шутері Call Of Duty розробники стали використовувати штучний інтелект, аби виявляти прояви ненависті під час гри. Технологія вишукує дискримінаційну мову та переслідування в режимі реального часу.
У Росії планують повернути до шкільної системи оцінки за поведінку, як це було в радянську епоху. Міносвіти РФ вже готує відповідний законопроєкт, повідомив очільник відомства Сергій Кравцов.
22 квітня американська автомобільна компанія Tesla повідомила про різке падіння прибутку у першому кварталі 2025 року, а також попередила про невизначеність у прогнозах на майбутнє.
Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.
22 квітня Федеральний суд США ухвалив рішення на користь Voice of America у двох судових позовах, котрі оскаржували спроби адміністрації Дональда Трампа припинити діяльність мовника. Як повідомив директор VOA Майкл Абрамовіц, суддя Ройс Ламберт визнав, що ліквідація або створення державного агентства є виключною компетенцією Конгресу, а не виконавчої влади.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень. Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.