G20 схвалила комюніке після розбіжностей щодо війни, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Лідери G20 погодили спільну заяву після вирішення остаточних розбіжностей щодо вторгнення Росії в Україну та планів США прийняти щорічний саміт у 2026 році.
“Це повна заява зі 100% одностайністю. Це демонструє велику здатність як прем’єр-міністра, так і Індії зібрати всі країни, що розвиваються, усі ринки, що розвиваються, усі розвинені країни, Китай, Росію, усіх разом за один стіл і досягти консенсусу”, — сказав Амітабх Кант, провідний представник Індії на переговорах G20.
Цьогорічна текстова версія містить формулювання про вторгнення Росії в Україну – загалом подібне до торішнього – що дозволить обом сторонам заявити про дипломатичну перемогу.
Основна відмінність тексту, узгодженого цього року, полягає в видаленні більшості формулювань, які виражали різні думки щодо таких питань, як санкції та пряме засудження війни Росії, замінивши їх одностайно підтриманими поглядами, підкріпленими посиланнями на принципи Організації Об’єднаних Націй.
Розбіжності щодо формулювання загрожували зірвати зусилля з підготовки узгодженого комюніке.
Посилання на Україну є відносно невеликою частиною документа.
В остаточному тексті також згадуються плани США прийняти саміт G20 у 2026 році.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликає кількох лідерів G20 задовольнити деякі вимоги Росії, щоб спробувати відновити зернову угоду.
- На першій сесії саміту G20, який розпочався в Нью-Делі, індійський прем’єр-міністр Нарендра Моді, у табличці, де вказана назва країни, використав напис “Бхарат” замість “Індія”.
- 8 вересня учасники G20 не змогли вирішити розбіжності щодо формулювання декларації саміту щодо війни в Україні, згідно з чернеткою, з якою ознайомилося Reuters.
Митрополит Київський та всієї України Епіфаній у своєму дописі пригадав усі жахи голоду та наголосив,…
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом конфлікту в одному зі столичних готелів – бійка переросла у стрілянину, в результаті якої є загиблі.
Джерело: Українська Греко-Католицька Церква З нагоди 91-х роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років на території…
Джерело:BBC Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро заявив, що жодних “червоних ліній” у підтримці України немає….
Джерело: Радіо Свобода Президент РФ Володимир Путін має за мету витіснити українські війська з Курської…