G20 схвалила комюніке після розбіжностей щодо війни, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Лідери G20 погодили спільну заяву після вирішення остаточних розбіжностей щодо вторгнення Росії в Україну та планів США прийняти щорічний саміт у 2026 році.

“Це повна заява зі 100% одностайністю. Це демонструє велику здатність як прем’єр-міністра, так і Індії зібрати всі країни, що розвиваються, усі ринки, що розвиваються, усі розвинені країни, Китай, Росію, усіх разом за один стіл і досягти консенсусу”, — сказав Амітабх Кант, провідний представник Індії на переговорах G20.

Цьогорічна текстова версія містить формулювання про вторгнення Росії в Україну – загалом подібне до торішнього – що дозволить обом сторонам заявити про дипломатичну перемогу.

Основна відмінність тексту, узгодженого цього року, полягає в видаленні більшості формулювань, які виражали різні думки щодо таких питань, як санкції та пряме засудження війни Росії, замінивши їх одностайно підтриманими поглядами, підкріпленими посиланнями на принципи Організації Об’єднаних Націй.

Розбіжності щодо формулювання загрожували зірвати зусилля з підготовки узгодженого комюніке. 

Посилання на Україну є відносно невеликою частиною документа.

В остаточному тексті також згадуються плани США прийняти саміт G20 у 2026 році.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.