Японія передала Україні 24 вантажівки з маніпуляторами для гуманітарного розмінування

Джерело: Ігор Клименко в Telegram
9 вересня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що японський Уряд передав підрозділам ДСНС України 24 вантажні автомобілі з маніпуляторами ISUZU для гуманітарного розмінування.

Фото: Ігор Клименко в Telegram
З наступного тижня транспорт доставлять до областей, що межують з зоною бойових дій та на деокуповані території.
Також, в рамках угоди передбачено передачу ДСНС спеціалізованої техніки та обладнання для проведення гуманітарного розмінування загалом на суму понад 31,5 мільйона доларів США.

Фото: Ігор Клименко в Telegram
“Я вдячний Міністру Йошімасу Хаяші за внесок, який робить Японія та японський народ для створення безпечного середовища в Україні. Ми завжди пам’ятатимемо і цінуватимемо вашу підтримку”, – подякував Ігор Клименко.
- Сьогодні, 9 вересня, президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Японії Йошімасою Хаяші.
- 29 серпня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою, під час якої сторони обговорили функціонування “зернового коридору”, реалізацію “формули миру” та безпекові гарантії для України.
- 23 серпня, виступаючи онлайн на третьому саміті Міжнародної Кримської платформи, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда анонсував надання допомоги Україні в розмірі до $7 млрд.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.