В ЄС розкритикували російський «цинізм» стосовно «зернової угоди»

Джерело: Reuters

9 вересня Європейський Союз розкритикував РФ за вихід із Чорноморської зернової угоди, назвавши пропозицію мільйона тонн зерна африканським країнам “пародією на щедрість”.

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив на щорічному саміті G20 у Нью-Делі, що угода 2022 року постачила вразливим країнам обсяг зерна у понад 30 разів більше, ніж Росія пропонує Африці.

І який цинізм… ви цього не прийняли, — зазначив Мішель, критикуючи російського представника на саміті, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

Росія вийшла з угоди в липні, скаржачись на те, що її власний експорт продовольства та добрив зіштовхується з перешкодами, тоді як українське зерно нібито в недостатній кількості надходить до країн, які цього потребують.

9 вересня Кремль заявив, що дотримується своїх умов відносно повернення до угоди.

Ви не тільки вирішили вийти з цієї угоди, але разом з тим ви атакуєте портову інфраструктуру, — наголосив Мішель. — На додачу до образи, Росія пропонує 1 мільйон тонн зерна африканським країнам у пародії на щедрість, — зазначив він, додавши: “Який цинізм і зневага до африканських країн”.

Нагадаємо, 4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”. Після переговорів, Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.

Натомість глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що умови Росії щодо відновлення Чорноморської зернової угоди є “шантажем”.

Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.