В ЄС розкритикували російський «цинізм» стосовно «зернової угоди»
Джерело: Reuters
9 вересня Європейський Союз розкритикував РФ за вихід із Чорноморської зернової угоди, назвавши пропозицію мільйона тонн зерна африканським країнам “пародією на щедрість”.
Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив на щорічному саміті G20 у Нью-Делі, що угода 2022 року постачила вразливим країнам обсяг зерна у понад 30 разів більше, ніж Росія пропонує Африці.
І який цинізм… ви цього не прийняли, — зазначив Мішель, критикуючи російського представника на саміті, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.
Росія вийшла з угоди в липні, скаржачись на те, що її власний експорт продовольства та добрив зіштовхується з перешкодами, тоді як українське зерно нібито в недостатній кількості надходить до країн, які цього потребують.
9 вересня Кремль заявив, що дотримується своїх умов відносно повернення до угоди.
Ви не тільки вирішили вийти з цієї угоди, але разом з тим ви атакуєте портову інфраструктуру, — наголосив Мішель. — На додачу до образи, Росія пропонує 1 мільйон тонн зерна африканським країнам у пародії на щедрість, — зазначив він, додавши: “Який цинізм і зневага до африканських країн”.
Нагадаємо, 4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”. Після переговорів, Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.
Натомість глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що умови Росії щодо відновлення Чорноморської зернової угоди є “шантажем”.
Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” – без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що РФ попросила надіслати два конкретні запити на підтвердження продовження зернової угоди.
Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.
Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість партнерства з країнами світу під час Саміту “Зерно з…
Митрополит Київський та всієї України Епіфаній у своєму дописі пригадав усі жахи голоду та наголосив,…
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом конфлікту в одному зі столичних готелів – бійка переросла у стрілянину, в результаті якої є загиблі.
Джерело: Українська Греко-Католицька Церква З нагоди 91-х роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років на території…