«Треба поставити над Україною зимовий щит протиповітряної оборони» – Бербок

Джерело: Анналена Бербок в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що Берлін заохочуватиме своїх партнерів постачити Україні необхідні системи ППО вже цієї зими.

Пані Бербок, котра цього тижня відвідала Київ, наголосила, що західним партнерам потрібно поставити “зимовий щит ППО над критичною інфраструктурою України”.

І заохотити наших партнерів передати наявні системи ППО з огляду на зиму – якщо потрібно, то й тимчасово. Боєприпаси Gepard німецького виробництва теж тепер реально ходові, – пояснила глава німецького відомства.

Вона також зауважила, що уряд Німеччини планує найближчими місяцями розширити програму ракетної системи IRIS-T.

Було б зухвалістю вважати, що ми можемо оцінити ситуацію краще, ніж самі українці. Річ у тому, що російський президент понад 560 днів тому хотів пройти до Києва у парадній формі. Мужність і сила українців завадили цьому. Тепер кампанія терору Путіна застрягла в окопах на сході України, – прокоментувала вона події на полі бою.

Під час свого візиту до Києва Бербок повторила, що місце України – в ЄС, водночас закликала “робити більше для боротьби з корупцією”.

Читайте також: Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік

На зустрічах із президентом Володимиром Зеленським та іншими українськими лідерами міністерка також почула заклики до західних партнерів надати Києву більше озброєння, включно з ракетами великої дальності, для боротьби з російськими військами.

Зауважимо, 11 вересня під час вечірнього відеозвернення президент Володимир Зеленський анонсував посилення оборонної підтримки від Німеччини. Запевнив, що обговорив постачання ППО, артилерії та техніки з канцлером ФРН Олафом Шольцем та главою МЗС Анналеною Бербок.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.