ЮНЕСКО внесло ще 2 українські об’єкти до списку історичних місць, які знаходяться під загрозою
Джерело: AL Jazeera
Комітет Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) 15 вересня вніс до списку об’єктів, які перебувають під загрозою, два найбільші історичні об’єкти України, а саме Софійський собор та історичний центр Львова.
“Ми дуже раді, що маємо дуже багату історію та культуру нашої країни, і хочу сказати, що вона налічує тисячі років, і ми намагаємося зберегти це для наших майбутніх поколінь. Тому дуже важливо, щоб до нас також приєдналася вся світова спільнота”, – сказала Анастасія Бондар, міністерка культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Проте рішення внести ці об’єкти до списку ЮНЕСКО не зможе захистити ці місця від російських ракетних атак.
У січні ЮНЕСКО внесло українське місто Одесу до списку об’єктів спадщини, що перебувають під загрозою зникнення.
- 29 липня до Одеси прибула місія Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) для оцінки шкоди завданої культурним і релігійним об’єктам ракетними ударами російської армії впродовж 19-23 липня.
- Львівська міська рада провела переговори з ЮНЕСКО, яка допоможе відбудувати будинки – пам’ятки історичної спадщини, що були зруйновані 6 липня російською ракетою.
- Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) презентувала рекомендації щодо порятунку культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування російськими окупантами дамби Каховської ГЕС.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.