ЮНЕСКО внесло ще 2 українські об’єкти до списку історичних місць, які знаходяться під загрозою
Джерело: AL Jazeera
Комітет Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) 15 вересня вніс до списку об’єктів, які перебувають під загрозою, два найбільші історичні об’єкти України, а саме Софійський собор та історичний центр Львова.
“Ми дуже раді, що маємо дуже багату історію та культуру нашої країни, і хочу сказати, що вона налічує тисячі років, і ми намагаємося зберегти це для наших майбутніх поколінь. Тому дуже важливо, щоб до нас також приєдналася вся світова спільнота”, – сказала Анастасія Бондар, міністерка культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Проте рішення внести ці об’єкти до списку ЮНЕСКО не зможе захистити ці місця від російських ракетних атак.
У січні ЮНЕСКО внесло українське місто Одесу до списку об’єктів спадщини, що перебувають під загрозою зникнення.
- 29 липня до Одеси прибула місія Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) для оцінки шкоди завданої культурним і релігійним об’єктам ракетними ударами російської армії впродовж 19-23 липня.
- Львівська міська рада провела переговори з ЮНЕСКО, яка допоможе відбудувати будинки – пам’ятки історичної спадщини, що були зруйновані 6 липня російською ракетою.
- Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) презентувала рекомендації щодо порятунку культурної спадщини та культурних цінностей на територіях, що постраждали внаслідок руйнування російськими окупантами дамби Каховської ГЕС.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.