В уряді спрогнозували, скільки років знадобиться для розмінування України
Джерело: Денис Шмигаль на пресконференції у Києві
Глава українського уряду Денис Шмигаль спрогнозував, скільки часу знадобиться для розмінування усієї території України.
За словами прем’єра, аби очистити територію країни від мін може знадобитись від 5 до 7 років після завершення війни.
“У нас є амбіція — завершити розмінування масштабних аграрних земель упродовж 3 років після визволення територій. І загалом — до 5−7 років завершити розмінування всієї території України”, — розповів Шмигаль.
Водночас він зауважив, що за оцінками фахівців Україна зараз є найбільш замінованою державою у світі і розмінування за стандартними технологіями потребуватиме десятки, або й сотні років.
Попри це. додав глава уряду, Україна вже опрацювала з союзниками залучення гуманітарної допомоги, додаткових машин та роботів, які допомагатимуть у розмінування.
“Уже розпочинаємо будівництво українських розмінувальних машин для наших аграріїв. Це все в роботі”, — наголосив Шмигаль.
Він резюмував, що перш за все розмінуванню підлягатимуть 4700 квадратних кілометрів території. З них на цей час обстежено 1900 квадратних кілометрів сільськогосподарських земель.
- Японський Уряд передав підрозділам ДСНС України 24 вантажні автомобілі з маніпуляторами ISUZU для гуманітарного розмінування.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.