«Не всі люди в Україні знають російську»: нардепку Інну Совсун обурило, що лікарі звертались до її сина російською
Джерело: народна депутатка від партії “Голос” Інна Совсун у Facebook
Народна депутатка від партії “Голос” Інна Совсун розповіла, що потрапивши до лікарні, медпрацівники зверталися до її сина російської мовою.
“Нещодавно мій син потрапив до лікарні. І без того стресова ситуація ускладнювалася тим, що лікарі вперто ставили Мартину запитання pociйською мовою. Він з усією очевидністю їх не розумів, а лікарі повторювали й були явно незадоволені, що він не дає чіткої відповіді”, – розповіла нардепка.
А також зазначила, що лікарям навіть на думку не спало, що українська дитина у 2023 році може не розуміти pociйської мови. Саме тому нардепка двічі це пояснила медпрацівникам й просити звертатись українською.
Інна Совсун додала, що це було не вперше, коли їй доводилося робити зауваження щодо спілкування pociйською з її сином. Відтак, вона навела приклад, коли інструктор на картингу пояснював, де «тормоз» pociйською мовою. І тоді їй також довелося пояснювати інструктору ази закону про мову.
“Давайте нарешті внесемо ясність. Не всі люди в Україні знають російську. Ніхто в Україні не зобов’язаний говорити російською. Не всі батьки ставлять дітям “Смєшаріков” і “Машу та Мєдвєдя”, не всі показали малечі “Ну погоді” та розповіли про найсмачніший у світі пломбір і ковбасу по три копійки”, – написала Совсун.
А також додала, що вона не розуміє, навіщо українській дитині у 2023 році знання мови ворога, а також чому на десятий рік війни з Росією їй доводиться докладати зусиль, аби захистити свою дитину від постійного втручання російської мови в її життя.
“Саркастичне “вона прямо українка” – кинуте в спину доньці військової в школі, дуже зрезонувало в моїй голові. Це майже те саме, що я почула в садочку в Харкові у 80-х – “А тебе я корону не дам, потому что ты хохлyшка, а у xоxлов большие головы, ты ее растянешь”. “Вона прям українка” – “Та ты xохлушка”. Минуло майже 40 років, а закиди мало чим змінилися”, –зауважила нардепка.
Інна Совсун підкреслила, що народжуються нові покоління, але якісних змін не відбувається, бо нові покоління — виявляється — вчать своїх дітей тому самому зневажливому ставленню до української мови.
“Також окреме вітання лине всій системі шкільної освіти. Звісно, зараз у школах навчаються українською, але виявилося, що цього геть не досить, аби нові покоління говорили нею в повсякденному житті. І не кажіть мені, що в цьому немає провини укладачів програми української літератури, котрі вписують в неї твори, незрозумілі та нецікаві дітям. І абсолютно не формують у них враження, що говорити українською – це сучасно і модно”, – зазначила нардепка.
Також вона зауважила й те, що діти, в яких двомовні батьки, – надалі у публічному просторі використовують pociйську (а інколи й діти україномовних батьків теж).
“Чому? Якщо ви говорите однією мовою з окупантами, вчите говорити нею своїх дітей, продовжуєте споживати продукти держави-агресора – вас точно не влаштовує pycкій мір? Навіщо ж ви свідомо лишаєтеся його частиною?” – обурилася парламентарка.
Корситувачі соціальних мереж також висловили свої думки під публікацією нардепки.
Зокрема, один із користувачів написав, що лише україномовні діти – майбутнє України.
Інша ж користувачка зауважила, що всюди в Україні має лунати виключно українська мова.
Ще одна користувачка згадала про те, що дехто з українців гривню все ще називає рублем.
- Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).
- У німецькому місті Айнбек 26 серпня, близько 18:40, поблизу мосту чоловік напав на дітей з України за те, що вони розмовляли українською.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.