Столтенберг закликав Німеччину збільшити витрати на оборону
Джерело: Spiegel
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Німеччину суттєво збільшити витрати на оборону. Він зауважив про рішення липневого саміту у Вільнюсі, відповідно до якого було встановлено мінімальний розмір видатків на оборону у 2% ВВП.
Столтенберг нагадав про холодну війну, коли витрати на оборону становили від 3 до 4% ВВП.
Я сам був главою уряду (Норвегії — ред.) протягом багатьох років і знаю, як важко виділяти більше коштів на оборону, коли також необхідні вищі витрати на охорону здоров’я, освіту чи інфраструктуру. Одначе, коли напруженість зростає, витрати на оборону повинні бути збільшено, — пояснив глава НАТО.
Окрім цього, на думку Столтенберга, країни НАТО мають готуватися до того, що війна РФ проти України триватиме довго.
Ми всі хочемо якнайшвидшого миру. Водночас ми маємо визнати, якщо президент Зеленський та українці перестануть воювати, їх країни більше не буде, — зазначив генсек НАТО, додавши, що мир настане лише в тому випадку, якщо РФ виведе свої війська.
Також глава Північноатлантичного альянсу зауважив, що після укладання миру Києву будуть потрібні гарантії безпеки. Він висловив переконання, що зрештою Україна опиниться в НАТО.
- Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер наша країна – “рівна” з країнами-членами.
- Країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
- 13 вересня президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що перспектива вступу України до НАТО є абсолютно реальною. Він повідомив, що обговорюватиме питання із союзниками на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
- 6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк переміг у суді проти ведучої каналу “1+1” Наталії Мосейчук і блогера Романа Скрипіна.
Голова парламентського комітету з податків та фінансів Данило Гетманцев розповів, що протягом 2025 року в Україні планують посилити податковий контроль.
Колишній начальник штабу 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Богдан “Тавр” Кротевич розповів, що його прізвище прибрали з указу президента про нагородження його орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Він вважає, що причиною цьому може бути конфлікт з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським.
Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк за власним бажанням йде з посади першого заступника міністра оборони України.