«Слуга» Гривко запропонував залучити ув’язнених до вироблення електроенергії: деталі «креативного» законопроєкту

Джерело: Сергій Гривко/Facebook

Народний депутат від Слуги народу Сергій Гривко зареєстрував у Верховній Раді один зі своїх “креативних” законопроєктів – №10057. Він планує залучити ув’язнених до генерування електроенергії через велогенераційні установки у в’язницях, мотивуючи їх на дострокове звільнення.

Як зауважив нардеп, “концептуальна суть” проєкту закону проста: ув’язнені зможуть зменшити свій термін, генеруючи електроенергію на педалях велогенераційних установок.

Мотивувати 50 тисяч в’язнів генерувати електроенергію через велогенараційні установки. Якщо впродовж місяця вони будуть виконувати норми визначені Міністерством Юстиції, то термін ув’язнення зменшиться на 3 дні, але не більше 10 місяців в рік. Тобто за рік в’язень може зменшити на 30 днів термін ув’язнення, — зазначив він.

Так, депутат підрахував, що реалізація законопроєкту дозволить зекономити на утриманні в’язнів до 8% щорічних витрат — близько 200 млн гривень.

Цим законопроєктом показую альтернативні можливості для наповнення енергетичної системи, які можливо імплементувати у активний спорт, спортивні зали та інші структури. Було б круто побачити тренажерний зал, який генерує електроенергію, — написав Гривко.

Джерело: Facebook

Натомість поки розрахунки стосовно вартості необхідного устаткування народний обранець не надав, як і інформації про те, в яких пенітенціарних установах можуть розмістити такі велогенератори.

Довідка. Сергій Гривко у 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 114 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, повідомляє рух “Чесно”.

Голова Ради Чернігівської міської ГО “Добровольці”. Член молодіжної ради при Чернігівській міській раді. Засновник ГО “Український центр протидії злочинності та корупції”.

Раніше працював менеджером зі збуту ТОВ “ЧернігівГазСпецСервіс” та молодшим науковим співробітником у Чернігівському державному інституті економіки і управління.

У 2015 році балотувався до Чернігівської міської ради 7 скликання за округом №41 від партії “Наш Край”.

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (№5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося.

Також не підписав звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.