До України повернувся хлопчик, який вижив після ракетного удару росіян по Вінниці влітку 2022 року

Джерело: Перше медичне об’єднання Львова

До України – після року лікування у Німеччині – повернувся Роман Олексів, хлопчик, який вижив після ракетного удару росіян по центру Вінниці у липні 2022 року.

Після повернення до України хлопчик продовжить лікування у Львові, у Центрі дитячої реабілітації UNBROKEN KIDS. Саме тут у перші тижні після ракетного удару його лікували.

Внаслідок ракетного удару 8-річний хлопчик зазнав 45% опіків поверхні тіла. Опіки найважчого, четвертого ступеня, були у Романа на спині.

“В Україні такі пацієнти помирають. Цих розлогих і глибоких травм тоді ще 7-річний хлопчик зазнав 14 липня 2022 року у Вінниці – під час масованого ракетного удару по місту. Мама Ромчика, яка привела сина на прийом лікаря – загинула, як і сам медик та ще 25 людей. А батько хлопчика найближчі кілька днів розривався між похороном дружини та порятунком сина”, – мовиться у повідомленні.

З Вінниці Романа привезли до Першого медичного об’єднання Львова, однак навіть тут не було шансів врятувати хлопчика.

“Він приїхав у вкрай важкому стані. Взагалі був критичний. Ми робили все, що могли, особливо наша реанімація та анестезіологи. Ми сподівалися, що він виживе. Але, думали, що, скоріше за все, він не доживе навіть до транспортування за кордон”, – поділилась тодішнім прогнозом опікова хірургиня Леся Стрілка.

Фото: facebook.com/1tmolviv

Та, попри невтішні прогнози, хлопчик боровся за своє життя і вже за декілька тижнів його стан стабілізувався настільки, що можна було його транспортувати.

Романа погодились прийняти в одній з найбільших опікових лікарень Німеччини – Університетській клініці Дрездена.

У німецькій лікарні Романа оперували тричі на тиждень: хлопчику видалили нежиттєздатні тканини, уламки скла та м’яз на нозі. Йому також замінили барабанну перетинку та провели численні трансплантації шкіри.

“Хлопчик, який мав мінімальні шанси на життя – одужує. У Дрездені він вперше після поранення розплющує очі та робить перші кроки – на очах у тата, який вже втратив дружину та не міг втратити і сина”, – мовиться у повідомленні.

Фото: facebook.com/1tmolviv

Повернувшись до України, Роман продовжить реабілітацію. Її він приходить у спеціальній компресійній масці, яка необхідна для того, щоби місця опіків менше бралися рубцями. Їх потрібно повсякчас шліфувати. Якщо цього не робити, біль і обмеження рухливості – неминучі. Бо дитина росте, а рубцеві тканини – ні. Однак лазера для шліфування рубців немає навіть у найбільшому в західних регіонах опіковому відділенні. Аби апарат з’явився, Перше медоб’єднання Львова, компанія Kyivstar та платформа dobro.ua відкрили збір.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.