Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки: обговорили питання взаємодії між Україною та ПАР

Джерело: Офіс президента

Сьогодні, 19 вересня, на полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою.

Лідери обговорили актуальні питання взаємодії між Україною та ПАР у продовження свого діалогу, розпочатого під час зустрічі в Києві.

Володимир Зеленський відзначив важливість участі Південно-Африканської Республіки в робочих групах щодо української “формули миру”. Також президенти приділили увагу підготовці до наступної зустрічі на рівні радників з реалізації пунктів “формули миру”.

“Ми надзвичайно вдячні за початок реальної роботи платформи нашої “формули миру”. Посольство вашої країни в Україні й особисто пан посол беруть участь у зустрічах щодо цього питання”, – зазначив президент України.

Зокрема, сторони обговорили підготовку до Глобального саміту миру на рівні лідерів країн.

Зображення: Офіс президента

Відзначено необхідність відновлення функціонування “зернового коридору” в Чорному морі для забезпечення світової продовольчої безпеки, а також створення зернових хабів у Африці.

“Ми не чекаємо, ми продовжуємо дію “Чорноморської зернової ініціативи”, пробуємо альтернативні маршрути. Кілька суден із зерном уже успішно пройшли цими маршрутами, попри непросту ситуацію”, – наголосив глава України.

Крім того, Володимир Зеленський і Сиріл Рамафоса обговорили ситуацію на полі бою в Україні.

Президент України окремо відзначив важливість пришвидшення процесів повернення на батьківщину українських дітей, незаконно депортованих до Росії, а також обміну утримуваними людьми.

Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.

У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT. 

Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.

У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.