Майже 98% європейців дихають забрудненим повітрям – The Guardian

Джерело: The Guardian

Згідно з дослідженням, майже 98% європейців дихають дуже шкідливим забрудненим повітрям, що призводить до 400 000 смертей щороку.

Як зазначили у виданні, в Східній Європі ситуація значно гірша, ніж у Західній, за винятком Італії, де більше третини жителів долини річки По та прилеглих районів на півночі країни дихають повітрям, що в чотири рази перевищує нормативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

При цьому найбільш “постраждалими” на європейському континенті вважаються Північна Македонія і Сербія, які живуть з нормою, що в чотири рази перевищує показник ВООЗ.

За словами авторів дослідження, майже всі жителі семи країн Східної Європи – Сербії, Румунії, Албанії, Північної Македонії, Польщі, Словаччини та Угорщини – дихають повітрям, що вдвічі перевищує допустимі рекомендації ВООЗ.

У Німеччині три чверті населення живуть з більш ніж дворазовим перевищенням рекомендацій ВООЗ. Водночас в Іспанії цей показник становить 49%, а у Франції – 37%.

У Великій Британії три чверті населення живуть у районах, де рівень опромінення брудного повітря від одного до двох разів перевищує рекомендації ВООЗ, а для ще майже чверті – більше ніж удвічі.

Близько 30 мільйонів європейців, як стверджують дспеціалісти, живуть у районах з концентрацією дрібних частинок, яка щонайменше в чотири рази перевищує рекомендації ВООЗ.

Натомість у Швеції немає жодного району, де концентрація PM2,5 (крихітні частинки, що утворюються в повітрі в результаті спалювання викопного палива, деякі з яких можуть проходити через легені і потрапляти в кров, вражаючи майже кожен орган в організмі) перевищує норму ВООЗ більш ніж удвічі, а деякі райони на півночі Шотландії є одними з небагатьох у Європі, де вона взагалі нижча за цю норму.

Фахівці наголосили, що серед основних джерел PM2,5 – транспорт, промисловість, побутове опалення та сільське господарство.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.