«Я вважаю останні рішення Польщі щодо України популізмом, але це не змінює моїх теплих почуттів до поляків» – Портніков

Джерело: Віталій Портніков/Facebook

Публіцист та письменник Віталій Портніков прокоментував рішення Польщі щодо заборони імпорту української агропродукції та припинення постачання озброєння до України заявивши, що це “чистий популізм”.

“Я не є прихильником польських правих, вважаю результати їхнього правління катастрофічними для Польщі, а останні рішення щодо України – чистим популізмом. Але це не змінює моїх теплих почуттів до Польщі і поляків. І це не заважало і не заважатиме мені підтримувати Качинського, Дуду чи Моравецького, коли вони ухвалюють державницькі рішення у справжніх інтересах Польщі і допомагають Україні”, – наголосив він.

Водночас український публіцист згадав про вихід Великої Британії з ЄС.

“Я був в жасі від “брексіту” й політичних авантюристів, які завели Велику Британію в оману. Мені здається несправедливим, що фіаско зазнав тільки Борис Джонсон і я із нетерпінням чекаю остаточного краху всіх політиків, які поставили на “брексіт”. Це не змінило мого захоплення Великою Британією. І я щиро вітав позицію Джонсона і британського уряду по підтримці України й протистоянню Росії”, – пояснив він.

Окрім того, Портніков звернув увагу й на дії прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу.

“Я в нестямі від того, у що перетворився Нетаньягу і який уряд він сформував. Але це не може змінити моїх синівських почуттів до єврейської держави. І я завжди буду підтримувати всі зусилля її уряду по забезпеченню безпеки й самого існування Ізраїлю. А ставлення ізраїльских урядовців до війни Росії з Україною я й надалі критикуватиму”, – наголосив він.

Також журналіст висловився щодо правління президента України Володимира Зеленського.

“Я не голосував за Володимира Зеленського та його дивовижну партію й попереджав українців про наслідки цього вибору. Але це не робить мене меншим патріотом України і не заважає підтримувати керівництво країни, коли воно захищає національні інтереси й називає речі своїми іменами”, – зазначив він, додавши, що “робив так завжди й продовжуватиме так робити”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.