США вимагають від Польщі ясності щодо подальшої підтримки України після суперечки – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Посадовець Пентагону повідомив, що США вимагаються від Польщі роз’яснень щодо її підтримки України після того, як польські посадовці припустили, що можуть припинити допомогу Києву.
Посадовець, який побажав залишитися анонімним для обговорення політики США, сказав, що Польща залишається відданою підтримці України, але точна позиція країни незрозуміла.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше цього тижня заявив, що вони припинили постачання зброї в Україну.
Хоча пізніше обидві сторони закликали до послаблення напруженості, публічна суперечка раптово поставила під сумнів єдність, яка визначала відносини сусідів.
Конфлікт, який почався через українські поставки зерна, які стали політичною відповідальністю для Польщі, ризикував поставити під загрозу солідарність Європи з Україною проти вторгнення Росії.
Однак американський посадовець сказав, що розбіжності між союзниками ще не призвели до тріщини в єдності коаліції, яка підтримала Україну.
За словами європейського дипломата, польські дипломати приватно запевнили іноземних колег, що військова підтримка України з боку країни продовжуватиметься, хоча й у менших масштабах.
Представник оборонного відомства США додав, що Україна досягає стабільного прогресу у своєму контрнаступі проти Росії, але визнав, що це займає більше часу, ніж Сполучені Штати та Україна спочатку сподівалися, через великі російські оборонні позиції.
Він додав, що Україна свідомо та стабільно просувається вперед і тепер здатна завдати удару в тилу Росії, порушуючи її постачання та її системи командування та контролю.
Зберігаючи бойову міць, Україна зберігає можливості для просування до Азовського моря — ключової мети, яка дозволить Києву відрізати основні російські сили в Україні від їх бази постачання в окупованому Криму — як тільки йому вдасться пробити крізь російську оборону, сказав посадовець.
- Фахівці ISW вважають, що РФ намагалась посіяти ворожнечу між Україною та її союзниками з центральної Європи, зокрема Польщею. Однак, додали експерти, ці намагання, найімовірніше, зазнали невдачі.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.