У Генштабі показали, як українські військові проходять психологічну смугу під час навчань у Великій Британії (Відео)

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

У Генштабі Збройних сил України показали, як українські воїни, під час навчань у Великій Британії, проходять психологічну смугу посеред густих лісів.

У відомстві зазначили, що операція “ІНТЕРФЛЕКС” готує українських новобранців до проактивних дій. Саме такий підхід сповідують австралійські інструктори цієї багатонаціональної навчальної місії, що реалізується на полігонах Великої Британії.

Відтак, одним із видів підготовки є проходження військовими психологічної смуги посеред густих лісів Сполученого Королівства.

На відео – австралійський інструктор за допомогою перекладачки мотивує українського воїна швидше проходити психологічну смугу.

Це низка перешкод, які повзучи має здолати військовослужбовець. Шлях супроводжується гучними імітаційними звуками – вибухами міномета, кулеметною “стрілкотнею” та задимленням.

За одним із поворотів окопу воїна зустрічає противник, якого слід знешкодити і обеззброїти. Наприкінці на армійця очікує “поранений” – макет людини вагою більш ніж 50 кілограмів. Постраждалому слід надати першу медичну допомогу, а потім разом із товаришем донести в укриття.

На відео інструктор з 1-ї бригади Сухопутних військ Австралійських сил Оборони підказує українцю, що робити. Він знає, що в майбутньому на фронті він може опинитися у схожих обставинах, і військовому слід орієнтуватися і розуміти, що робити, адже дії мають бути доведені до автоматизму.

“Австралія продовжує підтримувати народ України та надає постійну підтримку у відповідь на триваючі порушення росіянами міжнародного права”, – наголосили у Генштабі ЗСУ.

А також додали, що у січні 2023 року контингент Австралійських сил Оборони до 70 військовослужбовців прибув до Об’єднаного Королівства, щоби приєднався до країн-партнерів, які готують українських новобранців під керівництвом Великої Британії.

Жоден військовослужбовець чи військовослужбовиця Австралійських сил Оборони не в’їжджатиме в Україну в межах операції “Куду”.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.