У Канаді спікер попросив вибачення через появу на засіданні парламенту ветерана дивізії СС «Галичина»

Джерело: The Guardian

У парламенті Канади законодавці стоячи аплодували 98-річному ветерану дивізії СС “Галичина” Ярославу Гуньку, коли на нього звернув увагу спікер Ентоні Рота. Пізніше спікер попросив вибачення через своє рішення, коли йому надали більше інформації про чоловіка.

Інцидент трапився 22 вересня, одразу після звернення президента України Володимира Зеленського до канадського парламенту. Ентоні Рота представив 98-річного чоловіка як героя війни, який воював у складі Першої української дивізії.

“У своєму виступі після звернення президента України я впізнав на галереї людину. Пізніше мені стало відомо про нього більше інформації, яка змусила мене пошкодувати про моє рішення”, – йдеться в заяві Роти.

За його словами, колеги депутати та українська делегація не знали про плани щодо Гунька.

“Окремо я хочу принести свої глибокі вибачення єврейським громадам у Канаді та в усьому світі,” – наголосив спікер.

Він взяв на себе повну відповідальність за запрошення Ярослава Гунька та його визнання в парламенті.

“Це було правильним вчинком (взяти на себе відповідальність, – ред.), – йдеться в заяві офісу прем’єр-міністра Джастіна Трюдо. – Ні офіс прем’єр-міністра, ні українську делегацію не було заздалегідь повідомлено про запрошення чи визнання”.

Зауважимо, що перша українська дивізія була відома як дивізія Ваффен-СС “Галичина” або 14-та дивізія Ваффен СС. Цей добровольчий підрозділ перебував під командуванням нацистів.

Новообраний Папа Римський Лев XIV звинуватив Росію в агресії проти України та злочинах проти людяності, закликавши РФ скласти зброю.

Президент Франції Еммануель Макрон зробив гучну заяву під час свого візиту до Києва та після розмови з президентом США Дональдом Трампом. Лідери країн запропонували чіткий план припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп заявив, що “продовжить працювати з обома сторонами” для припинення війни в Україні, і очікує, що новий тиждень стане “великим”.

Триває 1173-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 965 тисяч осіб.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, квітень став найсмертоноснішим серед цивільних в Україні з вересня 2024 року: щонайменше 209 людей загинули, ще 1146 зазнали поранень.