У Євросоюзі попередили, що позиція Китаю щодо України шкодить інвестиційним можливостям КНР
Джерело: Bloomberg
Головний представник Європейського Союзу з торгових переговорів попередив, що неспроможність Китаю засудити війну Росії в Україні завдає шкоди інвестиційним можливостям КНР.
Валдіс Домбровскіс, виконавчий віцепрезидент Європейської комісії, виступив з одними з найбільш різких критиків блоку щодо воєнної позиції президента КНР Сі Цзіньпіна, пов’язуючи зовнішню політику з торговельними зв’язками.
Пресбрифінг офіційного представника ЄС у Пекіні завершив чотириденну поїздку до Китаю, спрямовану на стабілізацію двосторонніх відносин.
“Позиція Китаю впливає на його імідж не лише серед європейських споживачів, але й серед компаній. Війна робить його менш привабливим для інвестицій. Вторгнення призвело до різкого зростання цін на продовольство та енергію, і ЄС не може зрозуміти позицію Китаю”, — сказав він.
Китай наполягає, що дотримується нейтралітету щодо війни Росії проти України, водночас надаючи Кремлю дипломатичну та економічну підтримку.
Попередження посадовця ЄС було зроблено приблизно через місяць після того, як міністерка торгівлі США Джина Раймондо заявила, що політика Комуністичної партії Китаю робить країну “надто ризикованою та непридатною для інвестування”. Китай виконує місію залучити іноземних інвесторів і підтримати приватний сектор, намагаючись стимулювати свою економіку, що сповільнюється.
Ван Івей, директор Центру європейських досліджень Університету Женьмінь, сказав, що це позитивний знак, що обидві сторони ведуть переговори, навіть якщо напруга все ще існує.
“Відновлення діалогу на високому рівні означає, що відносини між Китаєм і ЄС поступово повертаються в нормальне русло”, — сказав він.
- 19 вересня Китай закликав до поглиблення взаємної торгівлі та інвестиційної співпраці з РФ, оскільки обидві сторони пообіцяли ще тісніші економічні зв’язки, попри несхвалення Заходу після вторгнення російських військ в Україну минулого року.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.