Ексочільника Київводоканалу підозрюють у розкраданні близько 65 млн гривень під час боїв за столицю

Джерело: Служба безпеки України

СБУ викрила схему розкрадання коштів із бюджету Києва, які призначались на ліквідацію надзвичайних ситуацій у місті під час війни.

Зловмисником виявився колишній гендиректор ПрАТ “АК “Київводоканал””, який на початку повномасштабного вторгнення РФ перебував на посаді.

Тоді він разом зі спільниками привласнив майже 65 млн грн під виглядом витрат на передислокацію плавучої помпової станції на річку Десна.

Там вона мала перекачувати воду на технологічні споруди Дніпровської водопровідної станції, а потім до централізованого водогону Києва.

Таким чином обладнання мало забезпечити киян резервним постачанням водою під час активних бойових дій на території столичного регіону.

За даними слідства, плавуча помпова станція була несправною і технологічно не підлягала транспортуванню.

Для того, щоб вкрасти бюджетні гроші, фігуранти у березні 2022 року уклали угоду з афілійованою компанією про фіктивне переміщення обладнання до акваторії Десни.

Насправді ж помпова станція залишалась на місці, а гроші за її “транспортування” було перераховано майже у повному обсязі на підрядників з виведенням потім “у тінь”.

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факт розкрадання бюджетних коштів, а також непридатність помпового обладнання до експлуатації за цільовим призначенням.

Під час обшуків в офісних приміщеннях фігурантів виявлено фінансово-господарську документацію із доказами оборудки.

Зараз колишньому гендиректору “Київводоканалу” повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах).

Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

  • За клопотанням Державного бюро розслідувань суд арештував будинок, авто та 5,5 мільйонів гривень полковника ДСНС, який під час війни налагодив схему крадіжки та продажу пального, призначеного для ліквідації наслідків ракетних обстрілів у Запорізькій області.

Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.

РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.

У Запоріжжі вкотре зросла кількість жертв ракетного удару Росії по місту вдень 10 грудня.

Триває 1023-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 758 тисяч осіб.

Уночі 12 грудня безпілотники атакували Росію, зокрема столицю Чеченської республіки місто Грозний. Не обійшлось без наслідків.