У Туреччині висунули нову умову для ратифікації заявки Швеції на членство у НАТО
Джерело: Hurriyet
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висунув нову умову США в обмін на ратифікацію членства Швеції у НАТО. Анкара погодиться ухвалити документ, якщо їй продадуть винищувачі F-16.
Ердоган заявив, що питання заявки Швеції до Альянсу обговорювали міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан та держсекретар США Ентоні Блінкен. За його словами, уряд США пов’язує продаж винищувачів Туреччині з процесом ратифікації заявки Швеції.
“Якщо вони (США – ред.) виконають свої обіцянки, наш парламент також виконає свою обіцянку. Турецький парламент матиме вирішальне слово щодо членства Швеції в НАТО”, – сказав Ердоган.
Зазначимо, що ще у жовтні 2021 року Анкара запросила винищувачі F-16 та комплекти для їх модернізації. У потенційній угоді буде йтися про продаж 40 винищувачів, а також модернізаційні комплекти для 79 бойових літаків. Загалом сума угоди складає близько 6 млрд доларів.
- 17 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Швеція не виконала дані обіцянки для вступу до НАТО.
- 10 вересня президент Туреччини Таїп Ердоган заявляв, що Адміністрація президента США Джо Байдена пов’язує продаж винищувачів F-16 Туреччині з ратифікацією заявки Швеції на членство в НАТО, і це “серйозно засмучує” Анкару.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.