Швейцарія продасть назад танки Leopard II, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини
Джерело: Reuters
Швейцарія відкрила продаж деяких своїх танків Leopard 2 німецького виробництва, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини після їх допомоги Україні.
У лютому Німеччина звернулася до Швейцарії з проханням продати деякі з 96 танків Leopard 2, які вона зберігає, виробнику Rheinmetall AG.
Для дотримання швейцарських законів про нейтралітет Німеччина запевнила Швейцарію, що зброя не потрапить до України, а залишиться в Німеччині або в союзника з НАТО чи Європейського Союзу.
26 вересня швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Leopard 2, що відкриває шлях для їх перепродажу Німеччині.
“Ми дуже раді та вдячні за це рішення. Нам потрібні ці танки, вони заповнять прогалини у нас і наших європейських партнерів”, — сказала швейцарському телебаченню Мішель Флюгер, пані посол Німеччини у Швейцарії.
Кабінет міністрів Швейцарії тепер має офіційно підтримати експорт Leopard 2 до Німеччини, але очікується, що це буде формальністю після того, як міністр оборони Віола Амхерд заявила, що постачання танків до Німеччини відповідає швейцарському закону про нейтралітет, а також в інтересах країни.
- У рамках широкомасштабної співпраці з Німеччиною та Нідерландами Данія передала Україні танки Leopard 1A5. 20 з них прибули в країну, проте виявилося, що кілька з них несправні.
- 13 липня заступниця міністра оборони Італії Ізабелла Рауті повідомила, що країна планує придбати танки Leopard 2 німецького виробництва, аби посилити свої сухопутні сили після російського повномасштабного вторгнення в Україну.
- В Україну вже прибули десять шведських танків відомих як Stridsvagn 122, котрі є аналогами німецьких Leopard 2A5.
- 8 вересня перші 10 танків Leopard 1, передані Данією, Німеччиною та Нідерландами, прибули в Україну.
- 25 танків Leopard 1A5 постачать Україні додатково до оголошених раніше споряджень військової техніки, повідомили у Міноборони ФРН.
- Надані Україні танки Leopard 2A5 і Leopard 2A6, пошкоджені під час бойових дій, ремонтуватимуть в Німеччині та, ймовірно, у Литві.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.