Іранські безпілотники, які використовує Росія, мали західні компоненти – The Guardian

Джерело: The Guardian

У секретному документі, надісланому Києвом своїм західним союзникам, зазначено, що іранські безпілотники-камікадзе, які використовувала РФ в останніх атаках на українські міста, оснащено європейськими компонентами.

У 47-сторінковому документі, поданому українським урядом урядам G7 у серпні, стверджується, що за попередні три місяці було здійснено понад 600 рейдів на українські міста з використанням безпілотних літальних апаратів (БпЛА), що містять західні технології.

Згідно з документом, отриманим The Guardian, 52 електричні компоненти, виготовлені західними компаніями, знайдено в безпілотниках Shahed-131 і 57 – у моделі Shahed-136.

П’ять європейських компаній названо оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів.

“Серед виробників – компанії зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції: США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі”, – зазначено в документі.

Згідно з українським звітом, митна інформація показує, що “майже весь імпорт до Ірану походив з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики”.

Маркування на електронних компонентах безпілотників затерто, “імовірно, за допомогою лазера”, а російські війська почали використовувати для безпілотників назви “Герань-1” і “Герань-2”. Це “імовірно, частина угоди між Іраном і Росією, щоб приховати роль Ірану”.

Згідно з заявою G7, у збитих моделях безпілотників знайдено широкий спектр компонентів, вироблених західними компаніями.

Зокрема паливний насос, виготовлений у Польщі німецькою компанією Ti Automotive Gmbh, материнською компанією якої є британська транснаціональна TI Fluid Systems, виявлено у Shahed-136. 

Також у Shahed-136 виявлено інтегральну схему драйвера буферної мережі та транзистор, виготовлені компанією International Rectifier, дочірньою компанією німецької фірми Infineon Technologies AG.

У моделі Shahed-131 українські експерти визначили 14-канальну інтегровану схему управління живленням та мікропроцесор голландської компанії NXP Semiconductor, силовий транзистор і інтегральну схему американської компанії International Rectifier.

Також знайдено 32-розрядний мікроконтролер, 32-розрядний процесор, мікроконтролер із вбудованою флешпам’яттю та регулятором падіння дуже низької напруги з інгібітором виробництва STMicroelectronics, а також чип GPS-трекера швейцарської фірми U-blox.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…