Іранські безпілотники, які використовує Росія, мали західні компоненти – The Guardian
Джерело: The Guardian
У секретному документі, надісланому Києвом своїм західним союзникам, зазначено, що іранські безпілотники-камікадзе, які використовувала РФ в останніх атаках на українські міста, оснащено європейськими компонентами.
У 47-сторінковому документі, поданому українським урядом урядам G7 у серпні, стверджується, що за попередні три місяці було здійснено понад 600 рейдів на українські міста з використанням безпілотних літальних апаратів (БпЛА), що містять західні технології.
Згідно з документом, отриманим The Guardian, 52 електричні компоненти, виготовлені західними компаніями, знайдено в безпілотниках Shahed-131 і 57 – у моделі Shahed-136.
П’ять європейських компаній названо оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів.
“Серед виробників – компанії зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції: США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі”, – зазначено в документі.
Згідно з українським звітом, митна інформація показує, що “майже весь імпорт до Ірану походив з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики”.
Маркування на електронних компонентах безпілотників затерто, “імовірно, за допомогою лазера”, а російські війська почали використовувати для безпілотників назви “Герань-1” і “Герань-2”. Це “імовірно, частина угоди між Іраном і Росією, щоб приховати роль Ірану”.
Згідно з заявою G7, у збитих моделях безпілотників знайдено широкий спектр компонентів, вироблених західними компаніями.
Зокрема паливний насос, виготовлений у Польщі німецькою компанією Ti Automotive Gmbh, материнською компанією якої є британська транснаціональна TI Fluid Systems, виявлено у Shahed-136.
Також у Shahed-136 виявлено інтегральну схему драйвера буферної мережі та транзистор, виготовлені компанією International Rectifier, дочірньою компанією німецької фірми Infineon Technologies AG.
У моделі Shahed-131 українські експерти визначили 14-канальну інтегровану схему управління живленням та мікропроцесор голландської компанії NXP Semiconductor, силовий транзистор і інтегральну схему американської компанії International Rectifier.
Також знайдено 32-розрядний мікроконтролер, 32-розрядний процесор, мікроконтролер із вбудованою флешпам’яттю та регулятором падіння дуже низької напруги з інгібітором виробництва STMicroelectronics, а також чип GPS-трекера швейцарської фірми U-blox.
- Російські військові вночі масовано і комбіновано атакували Миколаївську та Одеську області. Всередині іранських дронів знайшли західні та азійські комплектуючі, деякі серійні номери росіяни затерли.
- До Російської Федерації продовжують надходити західні компоненти, які використовуються в крилатих ракетах Х-101, двох модифікаціях балістичних “Іскандерів”, а також гіперзвуковому “Кинджалі”.
- За інформацією посадовців, Росія активно обходить західні санкції, тож виробництво ракет у РФ навіть перевищує довоєнний рівень, що робить Україну вразливою до ймовірних обстрілів взимку.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.