Антидопінгове агентство продовжило санкції щодо Росії

Джерело: пресслужба WADA

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) вирішило залишити чинними санкції проти Росії через недотримання антидопінгового кодексу.

Як розповіли у відомстві, Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) все ще не усунуло невідповідності в національному законодавстві, виявлені під час віртуального аудиту у вересні 2022 року, і не відповідає критеріям Всесвітнього антидопінгового кодексу. Тож, запроваджені щодо нього санкції залишаються в силі.

“Поки всі умови відновлення не будуть виконані, не може розглядатися відновлення статусу РУСАДА. Окрім цього, РУСАДА не матиме права на відновлення за рішенням CAS, доки не буде усунуто невідповідність національного законодавства”, – йдеться у заяві.

Своєю чергою, РУСАДА має право оскаржити це рішення протягом 21 дня після отримання офіційного повідомлення.

ДОВІДКОВО. Спортивний арбітражний суд у Лозанні (CAS) у грудні 2020 року позбавив РУСАДА статусу відповідності антидопінговому кодексу. Згідно з рішенням CAS, російські спортсмени до грудня 2022 року були позбавлені можливості виступати під прапором та гімном своєї країни на міжнародних змаганнях. Росії було заборонено впродовж двох років претендувати на проведення у себе Олімпійських та Паралімпійських ігор, а також чемпіонатів світу.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.