«Вампіри», FPV-дрони, «Пінгвіни»: на фронт передали понад 1700 БпЛА, придбаних у межах «Армії дронів»

Джерело: міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram
У межах проєкту “Армія дронів” на фронт передали понад 1 700 безпілотних літальних апаратів, серед яких – дрони українського виробництва та іноземні безпілотники, які стоять на озброєнні країн НАТО.
Відтак, українські захисники отримають ударні “Вампіри”, FPV-дрони “Фенікс”, швидкісні “Пінгвіни”, Avenger, а також Mavic і Matrice.

Зображення: Мінцифри
“Передаємо також секретних пташок, які вже показали результати на полі бою. Скоро їхню роботу відчують на собі окупанти, а ви дізнаєтеся про це з новин”, – зазначив очільник Мінцифри.
Відтак ці дрони допоможуть Силам оборони проводити розвідку, знищувати ворожу техніку та рятувати найцінніше – життя наших воїнів. Лише за минулий місяць оператори вразили 780 одиниць техніки.
“Продовжуємо забезпечувати безпілотниками усі напрямки фронту та масштабувати виробництво українських пташок”, – резюмував Михайло Федоров.
- У межах проєкту “Армія дронів” на фронт вперше поставили роботизовані технології українського виробництва – бойові турелі “Шабля” та наземні платформи “Рись”.
- Для ЗСУ на фронт відправлять 1,7 тисячі БпЛА, придбаних у межах державної програми “Армія дронів”. Серед них – ударні та розвідувальні коптери, і ті, які мають штучний інтелект, щоб ефективно розпізнавати і знищувати ворожі цілі.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.
Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.
Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.
Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.