Китай закликав США до «практичних кроків» для відновлення зв’язків
Джерело: Reuters
Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
Протягом минулих місяців Пекін і Вашингтон розпочали відновлення діалогу, попри триваючу напруженість між двома найбільшими економіками світу через проблеми, починаючи від Тайваню і закінчуючи обмеженнями експорту чіпів із США до Китаю.
Ми маємо почати з практичних речей, які принесуть користь двом країнам, — зауважив дипломат напередодні Національного дня Китаю 1 жовтня. — Китайсько-американська угода про наукову співпрацю (STA) є взаємовигідною, — додав він. — Чому б не поновити її якнайшвидше?
Угода, що була підписана у 1979 році і відтоді поновлювалася приблизно кожні п’ять років, показала, що геополітичні суперники можуть співпрацювати в низці наукових і технічних галузях.
Водночас занепокоєння відносно зростаючої військової потужності Китаю та стратегії Пекіна в галузі науки посилили побоювання США щодо власної національної безпеки та інтелектуальної власності.
На знак послаблення напруги в інших сферах минулого тижня Міністерство фінансів США оголосило про створення двох нових американо-китайських робочих груп з економічних і фінансових питань для політичних комунікацій обох країн.
Цього тижня Сполучені Штати заявили, що Пекін дозволив американському солдату, якого видворила Північна Корея, зупинитися в Китаї перед тим, як продовжити шлях додому.
Серед інших питань, які відмітив Се Фен, було додаткове подвоєння кількості прямих рейсів між країнами, а також розв’язання проблем візових “труднощів”, з якими зіштовхуються китайські відвідувачі.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- 26 вересня високопоставлені дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”, сигналізуючи про відновлення дипломатичного співробітництва.
- Уряд США запровадив нові санкції проти п’яти російських та 11 китайських компаній через їх роль у постачанні компонентів для безпілотників, які використовувалися під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.