Китай закликав США до «практичних кроків» для відновлення зв’язків

Джерело: Reuters

Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.

Протягом минулих місяців Пекін і Вашингтон розпочали відновлення діалогу, попри триваючу напруженість між двома найбільшими економіками світу через проблеми, починаючи від Тайваню і закінчуючи обмеженнями експорту чіпів із США до Китаю.

Ми маємо почати з практичних речей, які принесуть користь двом країнам, — зауважив дипломат напередодні Національного дня Китаю 1 жовтня. — Китайсько-американська угода про наукову співпрацю (STA) є взаємовигідною, — додав він. — Чому б не поновити її якнайшвидше?

Угода, що була підписана у 1979 році і відтоді поновлювалася приблизно кожні п’ять років, показала, що геополітичні суперники можуть співпрацювати в низці наукових і технічних галузях.

Водночас занепокоєння відносно зростаючої військової потужності Китаю та стратегії Пекіна в галузі науки посилили побоювання США щодо власної національної безпеки та інтелектуальної власності.

На знак послаблення напруги в інших сферах минулого тижня Міністерство фінансів США оголосило про створення двох нових американо-китайських робочих груп з економічних і фінансових питань для політичних комунікацій обох країн.

Цього тижня Сполучені Штати заявили, що Пекін дозволив американському солдату, якого видворила Північна Корея, зупинитися в Китаї перед тим, як продовжити шлях додому.

Серед інших питань, які відмітив Се Фен, було додаткове подвоєння кількості прямих рейсів між країнами, а також розв’язання проблем візових “труднощів”, з якими зіштовхуються китайські відвідувачі.

9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.