Щоб уникнути «шатдауну»: Маккарті просить Сенат США відмовитися від допомоги Україні

Джерело: CNN

Спікер Палати представників США Кевін Маккарті вважає, що гроші на допомогу Україні мають бути виключені із законопроєкту про додаткові витрати. На його думку, це допоможе уникнути “шатдауну”

“Я думаю, якби у нас був “чистий” проєкт, без України, ми, ймовірно, змогли б це зробити. Гадаю, якщо Сенат вставляє туди Україну і зосереджується на Україні, а не на Америці, то це може спричинити реальні проблеми”, – наголосив спікер-республіканець.

Він пояснив, що якщо Сенат США не відмовиться від наміру допомогти Україні та представить законопроєкт у такому вигляді, як він є, то, найімовірніше, це призведе до зупинення роботу уряду Сполучених Штатів.

ДОВІДКА: “шатдаун” – це стан, коли частина американського уряду припиняє роботу через неухвалення нового бюджету до 1 жовтня. На час “шатдауну” співробітники великої частини державних структур працюють безплатно або йдуть у безстрокову відпустку.

Щоб уникнути цього, Конгрес може ухвалити резолюцію, яка тимчасово продовжить виділення бюджетних коштів на рівні попереднього року. Напередодні Сенат запропонував Палаті представників резолюцію, яка містить положення про виділення $6,15 млрд допомоги Україні.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).