В Антарктиді через глобальне потепління почали рости квіти, мох і водорості
Джерело: Geophysical Research Letters
В Антарктиді на суші науковці виявили квіти, мох і водорості, які почали розростатися континентом, а площа плавучого морського льоду на морі досягла рекордно низької позначки.
За словами вчених, такі явища, як поширення квітучих рослин, мохів та водоростей в Антарктиді спричинені підвищенням літніх температур.
Як розповіли у виданні, фахівці використали спеціальний так званий “сюжетний підхід” для прогнозування ризиків підвищення температур і дослідили минулі результати та ймовірні майбутні дані та події, до яких це може призвести.
“Нам вдалося встановити, що за останнє століття підвищення температури було на 2°C, тоді як еквівалентна хвиля спеки у 2096 році, можливо, була б ще на 6°C теплішою порівняно з 2022 роком”, – пояснили експерти.
Очікується, що температура повітря в Антарктиді у березні може наблизиться до точки танення, що загрожуватиме величезним льодовикам на континенті. Поверхня Антарктиди та близьких островів вкрита суцільним снігом і льодом, і лише близько 1% землі придатна для квітучих рослин, серед яких – антарктичний волосяник (Deschampsia antarctica) і антарктичний перловник (Colobanthus Quinsis).
Утім через глобальне потепління впродовж останніх десятиліть кількість рослин збільшується, а темпи їх зростання зросли на 20%.
За таких умов, до кінця століття площа землі без льоду та снігу для колонізації рослин на Антарктичному півострові може збільшитися втричі. Науковці схвильовані такою перспективою, оскільки поширення деяких рослин може призвести до знищення інших, а згодом до втрати біорізноманіття на континенті.
“Нам відомо, що будуть тисячі квадратних кілометрів нової території, вільної від льоду, а високі температури та додаткова доступна вода створять нові середовища існування, придатні для колонізації, що принесе користь одним видам та шкоду іншим. На жаль, більш м’який клімат також знизить бар’єр для вторгнення чужорідних видів рослин і тварин”, – зазначила біологиня Британської антарктичної служби Джасмін Лі.
- Глобальне потепління, зафіксоване у водах Світового океану, спричиняє зменшення рівня розчиненого кисню, що є смертельним для деяких риб.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.