Індія пригрозила позбавити дипломатичного імунітету 40 представників Канади
Джерело: Financial Times
В Індії заявили, що вимагають від Канади відкликати близько 40 дипломатів. Термін встановлено до 10 жовтня.
Як зазначено у повідомленні, якщо вони залишаться на території країни після цього терміну – їх можуть позбавити дипломатичного імунітету.
Поки що МЗС Канади та уряд Індії не коментують це рішення.
Передумови
У червні 2023 року у Британській Колумбії (Канада) застрелили 45-річного Хардіпа Сінгха Ніджара – лідера сикхських сепаратистів. У вересні прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що канадський уряд має “достовірну” інформацію про причетність Індії до вбивства громадянина Канади.
Натомість в Індії заперечили інформацію, що Канада офіційно ділилася будь-якою інформацією про вбивство Ніджара. Уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді відкинув звинувачення і назвав їх “абсурдними”.
Вже 26 вересня у Канаді сикхи протестували біля дипломатичних представництв Індії.
- У парламенті Канади законодавці стоячи аплодували 98-річному ветерану дивізії СС “Галичина” Ярославу Гуньку, коли на нього звернув увагу спікер Ентоні Рота. Пізніше спікер попросив вибачення через своє рішення, коли йому надали більше інформації про чоловіка.
- Спікер парламенту Канади Ентоні Рота подав у відставку після інциденту із запрошенням на засідання 98-річного українця, який під час Другої світової війни служив у нацистському підрозділі.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.