Перед зимою та можливими обстрілами Україна тримає трансформатори за кордоном — ЗМІ
Джерело: The Economist
Іноземні трансформатори для України будуть зберігатися в Польщі і Румунії, доки вони не будуть потрібні через російські обстріли. Україна планує виробити або замовити 100 нових високовольтних трансформаторів замість знищених росіянами.
“Замовлено 100 нових високовольтних трансформаторів, половину з яких буде вироблено всередині країни, а решту – закуплено за кордоном. Але напади на українські заводи призвели до того, що фактично зроблено мало вітчизняних”, – йдеться в матеріалі.
За словами очільника Міненерго Германа Галущенка, наша держава готується до нових можливих обстрілів енергетичної інфраструктури. Утім, цього року вона набагато вразливіша, ніж торік, адже немає надлишкових потужностей, а запасного обладнання – мало.
Він наголосив, що українські інженери знайшли “хитромудрі” схеми розподілення електроенергії та обладнання по країні. В Україні залишилося багато старих трансформаторів, тому нещодавно виведені з експлуатації після проведення модернізації можна під’єднати у випадку потреби.
Зазначимо, що Програма розвитку ООН звітувала, що у квітні 2023 року потужності з виробництва електроенергії скоротилися на 51% порівняно з періодом перед російським вторгненням у лютому 2022 року. Зокрема найбільша частина виробництва енергії припадала на атомну енергетику, а через окупацію ЗАЕС потужність цієї галузі впала на 44%.
- Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що опалювальний сезон 2023-2024 буде складнішим, аніж попередній, адже обстріли росіянами енергетичної інфраструктури триватимуть й надалі.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.