Китай сподівається, що США «зроблять більше» для сприяння діалогу
Джерело: Reuters
У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
За минулі місяці спілкування між офіційними особами обох сторін дещо посилилося, що призвело до певного покращення стосунків, які були напруженими роками через такі питання, як Тайвань, походження COVID-19 і звинувачення Китаю у шпигунстві.
Ми сподіваємося, що Сполучені Штати підуть нам назустріч, зроблять більше кроків, які сприятимуть китайсько-американському діалогу, — мовиться в заяві МЗС КНР.
У відомстві також додали, що Китай завжди розглядав двосторонні зв’язки на принципах “взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці”.
Ця заява була зроблена у відповідь на прохання Reuters прокоментувати повідомлення держсекретаря США Ентоні Блінкена, який минулого тижня побажав китайському народу “миру, щастя та процвітання” напередодні національного дня.
Хоча Блінкен привітав співпрацю Китаю у розв’язанні спільних проблем у сфері клімату, громадського здоров’я, боротьби з наркотиками, продовольчої безпеки та глобальної макроекономічної стабільності, він не згадав про будь-яку співпрацю в галузі технологій.
Адміністрація Байдена обмежила експорт чіпів до Китаю, заявивши, що прагнуть позбавити доступ Пекіна до новітніх технологій, які можуть сприяти розвитку військових дій. Китай відповів звинуваченнями в економічному примусі.
Попри періодичні загострення, нині зростають очікування, що нещодавні раунди переговорів на високому рівні можуть допомогти прокласти шлях до зустрічі між президентом США Джо Байденом і главою Китаю Сі Цзіньпіном вже цього року.
Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”.
- Уряд США запровадив нові санкції проти п’яти російських та 11 китайських компаній через їх роль у постачанні компонентів для безпілотників в РФ.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.