Китай сподівається, що США «зроблять більше» для сприяння діалогу
Джерело: Reuters
У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
За минулі місяці спілкування між офіційними особами обох сторін дещо посилилося, що призвело до певного покращення стосунків, які були напруженими роками через такі питання, як Тайвань, походження COVID-19 і звинувачення Китаю у шпигунстві.
Ми сподіваємося, що Сполучені Штати підуть нам назустріч, зроблять більше кроків, які сприятимуть китайсько-американському діалогу, — мовиться в заяві МЗС КНР.
У відомстві також додали, що Китай завжди розглядав двосторонні зв’язки на принципах “взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці”.
Ця заява була зроблена у відповідь на прохання Reuters прокоментувати повідомлення держсекретаря США Ентоні Блінкена, який минулого тижня побажав китайському народу “миру, щастя та процвітання” напередодні національного дня.
Хоча Блінкен привітав співпрацю Китаю у розв’язанні спільних проблем у сфері клімату, громадського здоров’я, боротьби з наркотиками, продовольчої безпеки та глобальної макроекономічної стабільності, він не згадав про будь-яку співпрацю в галузі технологій.
Адміністрація Байдена обмежила експорт чіпів до Китаю, заявивши, що прагнуть позбавити доступ Пекіна до новітніх технологій, які можуть сприяти розвитку військових дій. Китай відповів звинуваченнями в економічному примусі.
Попри періодичні загострення, нині зростають очікування, що нещодавні раунди переговорів на високому рівні можуть допомогти прокласти шлях до зустрічі між президентом США Джо Байденом і главою Китаю Сі Цзіньпіном вже цього року.
Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”.
- Уряд США запровадив нові санкції проти п’яти російських та 11 китайських компаній через їх роль у постачанні компонентів для безпілотників в РФ.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
Президент США Дональд Трамп заявив, що використає повноваження міністерства юстиції, аби притягнути до відповідальності двох колишніх посадовців, які критикували його під час першого президентського терміну.
OpenAI подала зустрічний позов проти Ілона Маска, посилаючись на систематичні переслідування з боку Маска і просячи федерального суддю зупинити Маска від будь-яких “подальших незаконних і несправедливих дій” проти OpenAI в судовій справі про майбутню структуру фірми, яка допомогла запустити революцію в галузі ШІ.
У ніч на 10 квітня (з вечора 9 квітня) російські окупаційні війська атакували Україну 145 безпілотниками. Не обійшлось без наслідків.
Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торговельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця 2025 року, щоб зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торговельної угоди.
Уряд США повідомив, що почне перевіряти соціальні мережі мігрантів та заявників на отримання візи щодо їхньої антисемітської діяльності.