У МЗС засудили етапування з Криму політв’язнів Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових
Джерело: пресслужба МЗС України
3 жовтня Міністерство закордонних справ рішуче засудило примусове етапування з тимчасово окупованого Криму до РФ для відбування покарання незаконно засуджених громадян України Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових.
Зазначається, що Джелял є першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, який заборонений в окупованому Криму з 2016 року як “екстремістська організація”, Ахтемови — кримськотатарські активісти.
Трьох громадян затримали силові структури окупаційної адміністрації у вересні 2021 року за сфабрикованими звинуваченнями. Згодом їх додатково звинуватили у злочинах, які вони не скоювали.
21 вересня 2022 року російська окупаційна адміністрація засудила Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, штрафу 700 тисяч рублів та 1 рік та 6 місяців обмеження волі пересування. Асана Ахтемова було засуджено до 15 років строку зі штрафом 500 тисяч рублів та терміном обмеження свободи пересування 1 рік. Азіз Ахтемов отримав вирок 13 років позбавлення волі, штраф 500 тисяч рублів та обмеження свободи пересування на 1 рік.
У пресслужбі наголосили, що окупанти у Криму розгорнули цілеспрямовану репресивну кампанію, метою якої стало викорінення будь-яких форм нелояльності.
Так, однією з головних жертв репресій став корінний народ Криму – кримські татари, сотні з яких зазнали різних форм переслідувань за етнічним, політичним, релігійним підґрунтям.
РФ має виконати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна”, ухвалену 15 грудня 2022 року, яка вимагає звільнити незаконно затриманих українців, — мовиться у повідомленні.
У МЗС закликали міжнародну спільноту та партнерів, зокрема у межах Міжнародної Кримської платформи, продовжувати здійснювати тиск на РФ з метою негайного звільнення усіх українських громадян, незаконно ув’язнених російською окупаційною адміністрацією в Криму, та запровадити нові санкційні обмеження щодо посадових осіб, причетних до переслідувань громадян України.
- Україна посилила ракетні та безпілотні атаки на окупований Росією Крим, знищуючи зброю, бази та лінії постачання у міру посилення контрнаступу на сході та півдні.
- Представники партизанського руху “Атеш” та небайдужі севастопольці коригували удар по штабу Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі.
- У ССО України повідомили деталі ракетної атаки на Чорноморський флот РФ у тимчасово окупованому Севастополі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.