Нобелівська премія «негативно» впливає на продуктивність вчених – дослідження

Джерело: The New York Times

Результати дослідження, проведеного під керівництвом Джона Іоаннідіса, епідеміолога зі Стенфордського університету, свідчать, що здобуття Нобелівської премії або стипендії Мак-Артура знижують продуктивність вчених в контексті публікацій та цитування їхніх робіт.

“Видається, що ці премії не підвищують продуктивність вчених, і що це має зворотний ефект”, – прокоментував Іоаннідіс.

Як розповіли у виданні, науковці порівняли кількість публікацій та цитувань 72 нобелівських лауреатів та 119 стипендіатів Мак-Артура до та після отримання премії у діапазонах по три роки. Публікації дають уявлення про те, скільки нових робіт проведено вченим, а цитування – про те, який вплив ці роботи мали на галузь знань.

Нобелівські лауреати опублікували приблизно рівну кількість робіт до і після отримання премії, однак при цьому їхні роботи після отримання премії цитувалися набагато рідше, ніж до отримання нагороди. Стипендіати Мак-Артура опублікували дещо більше робіт, але їхня цитованість залишилася приблизно на тому ж рівні. Кількість цитувань на одну роботу як у нобелівських лауреатів, так і стипендіатів Мак-Артура після отримання премії знизилася.

На думку фахівців, на зниження продуктивності впливають додатковий тягар відповідальності після отримання премій, а також те, що деякі науковці вважають отримання престижної премії піком у своїй кар’єрі та йдуть в інші галузі досліджень, щоб спробувати щось нове.

Нобелівська лауреатка Андреа Гез, астрофізикиня із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, вважає, що Нобелівська премія дає вченим впевненість для реалізації більш масштабних та амбітних ідей.

“Трансформаційна робота добре відома тим, що її не часто цитують”, – пояснила вона.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.