Дівчина-підліток перебуває в комі після нападу іранської поліції за відсутність хіджабу
Джерело: Sky news
За словами правозахисної організації Hengaw, 16-річна Арміта Гараванд отримала “важкі травми” та перебуває в комі після того, як іранські органи влади витягли її з поїзда та “фізично напали” на неї за те, що вона не носила хіджаб.
Відомий правозахисник сказав, що вони “уважно стежать за цією справою”.
“Вона перебуває в комі в реанімації лікарні, її стан критичний”, – сказав він анонімно.

Фото: Hengaw
Інша активістка заявила, що силовики заборонили її батькам публікувати її фото в соціальних мережах або спілкуватися з правозахисними групами.
Відомо, що журналістку, яка хотіла прийшла до лікарні, щоб дізнатися про стан Арміти, заарештували.
У відео, опублікованому IRNA, батьки Арміти сказали, що в їхньої доньки впав артеріальний тиск, перш ніж вона втратила рівновагу і вдарилася головою.
Правозахисні групи стверджують, що заява її батьків була зроблена під тиском, і закликали опублікувати кадри з салону поїзда.

Фото: IRNA
“Служби безпеки Ірану заявили, що її стан був спричинений низьким тиском – це часто повторюваний сценарій з боку таких установ”, – заявила іранська правозахисна група Dadban.
Нещодавно Іран прийняв закон про застосування більш суворих покарань для жінок, які відмовляються носити хіджаб в громадських місцях.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок написала в соцмережах:
“Знову молода жінка в Ірані бореться за своє життя. Просто тому, що вона показала своє волосся в метро. Це нестерпно. Батькам Арміти Гараванд не місце перед камерами, але вони мають право бути біля ліжка доньки”.
- Парламент Ірану розглядає проєкт закону щодо суворих покарань для жінок, які відмовляються носити хіджаб або чадру. Експерти ООН назвали його “гендерним апартеїдом”. “Апартеїд” – явище, відоме як офіційна політика расової дискримінації, сегрегації та гноблення, яку впродовж 1948—1991 років використовували у ПАР.
- Влада Ірану конфіскує автомобілі та відбирає у жінок роботу за те, що вони відмовляються носити хіджаб.
- В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.
- Китайська залізнична компанія China Railway у своєму рекламному ролику закликала жінок не носити макіяж під час поїздок у поїздах. Компанію звинуватили у сексизмі.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.