У Німеччині провели обшуки об’єктів, які належать російському олігарху

Джерело: Reuters
У четвер, 5 жовтня, німецькі поліціянти та митники обшукали кілька об’єктів на півдні Німеччини, які належать громадянину Росії, олігарху Алішеру Усманову.
Юридичний представник російсько-узбецького бізнесмена, який потрапив під санкції після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, не прокоментував обшуки.
Німці назвали спеціальну комісію, яка веде справу олігарха та його активів – “Матрьошка”. Комісія обшукала нерухомість Усманова в Мюнхені та Тегернзе в Баварії.
Спеціальна комісія німецької митної служби заявила, що діє на підставі судових ордерів на обшук.
У вересні 2022 року німецька поліція обшукала віллу Усманова в елітному курортному містечку Роттах-Егерн на березі Тегернзе. Пізніше суд визнав рейди незаконними.
- Російському олігарху Ігорю Чуркіну, який заволодів нерухомим майном ЗАТ “Завод комунального транспорту” (колишній ВАТ “Львівський автомобільний завод”), повідомлено про підозру.
- СБУ відзвітувала про арешт активів російських олігархів на майже 190 млрд грн. Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України.
- Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, що належать сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашнику.
- Служба безпеки України задокументувала злочини російського олігарха Михайла Фрідмана, причетного до фінансування повномасштабної війни Росії проти України, й повідомила йому про підозру.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.