Україна призупинила скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину в СОТ
Джерело: Interfax-Україна
5 жовтня торговий представник України Тарас Качка повідомив, що Україна “поставила на паузу” розгляд скарги на Польщу, Угорщину та Словаччину до Світової організації торгівлі.
Качка зауважив, що питання ввезення української сільськогосподарської продукції може бути розв’язано в найближчі тижні та місяці. Він анонсував “багато новин про те, як змінюється режим ліцензування” тощо.
Це буде дуже активна робота. Тому, поки ми шукаємо практичне рішення, наші спори в СОТ на сьогодні на паузі”, – пояснив торговий представник України журналістам у Брюсселі.
Особливо він наголосив, що нині Україна проводить консультації, про спір не мовиться.
Ми на стадії консультацій, направили (до СОТ) цю справу, і для консультацій є 60 днів, – пояснив він.
Додав, що для української сторони важливо знайти “конструктивне рішення в межах ЄС”.
Нині Київ уже врегулював митне оформлення товарів, які йдуть транзитом через п’ять сусідніх країн. Качка пояснив, що жодна країна цей транзит не забороняє, і констатував, що це велике “спільне досягнення”. Водночас залишився єдиний чутливий пункт — це питання того, коли можуть бути відкриті ринки сусідніх країн для українських товарів.
Коментуючи ситуацію з Польщею, представник України висловив сподівання, що сторони повернуться до обговорення питання після виборів.
Зауважимо, 20 вересня заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна хоче уникнути судової тяганини в рамках СОТ і досягти порозуміння з країнами-сусідами шляхом переговорів.
Згодом міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава готова до пошуку компромісу у питанні імпорту української агропродукції.
- 26 вересня країни східного крила ЄС закликали Європейську комісію посилити перевірку “коридорів солідарності” для українського зерна та запровадити депозитну систему для експорту.
- Моравецький додав відеоролик правлячої партії “Право і Справедливість”. У ньому глава уряду підкреслив, що Польща прийняла мільйони біженців з України. Утім, країна прагне захистити інтереси польського села.
- Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
- Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.