«Зернова суперечка» Польщі з Україною допомагає Путіну – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Зернова суперечка між Україною та Польщею не вигідна нікому, окрім президента Росії Володимира Путіна.

Як зауважили у виданні, експорт України має вирішальне значення для здатності РФ вести війну на виснаження.

“ЄС був правий, бажаючи зняти заборону на імпорт п’яти країн, який не тільки завдав шкоди Києву, але і порушив принципи спільного ринку. У той же час Брюсселю необхідно збалансувати підтримку України з інтересами країн-членів ЄС, навіть колючих з авторитарним ухилом”, – йдеться в матеріалі.

Зазначено, що в короткостроковій перспективі у ЄС в обставинах, що склалися, немає іншого вибору, окрім як надати більше прямих субсидій фермерам, які зазнають збитків від українського імпорту.

“У довгостроковій перспективі ЄС потрібно інвестувати, щоб допомогти Польщі та іншим країнам модернізувати свої транспортні та складські потужності. Польща повинна пам’ятати, що підтримка України служить її власним економічним інтересам та інтересам безпеки”, – вказано в статті.

На думку співрозмовників видання, враховуючи величезну важливість Польщі для оборони України – і власної безпеки Європи – швидке дипломатичне вирішення спору набагато краще конфліктів та загроз судових розглядів. Ціна може бути високою, але втрати будуть тільки більше, якщо союзники будуть діяти в протилежних напрямках”, – мовиться в публікації.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.