ЄС: Загострення на Близькому Сході не позначиться на допомозі Україні
Джерело: DW
В ЄС заявили, що у війні проти України Росія намагається отримати для себе вигоду з будь-яких міжнародних подій, проте ніщо і ніяк не вплине на підтримку України з боку Європейського Союзу.
І в цьому не може бути жодних сумнівів, — відповів офіційний представник Ерік Мамер 9 жовтня, на запитання кореспондентки про те, чи є підстави вважати, що загострення конфлікту на Близькому Сході вплине на допомогу Україні.
Він послався на виступ голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн 7 жовтня.
Ми підтримуватимемо український народ у конфлікті з Росією стільки, скільки потрібно, — процитував її Мамер.
Він перерконаний, що загострення конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС не має відношення до допомоги ЄС Україні.
Стсоовно екстреного неформального засідання міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, скликаного верховним дипломатом Жозепом Боррелем на 10 жовтня, повістки він поки не має. Зауважується, що мета зустрічі — обговорити події в Ізраїлі та скоординовану відповідь ЄС.
Зокрема речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано очікує, що міністри обговорюватимуть всі аспекти та весь контекст того, що відбувається на тлі нинішньої конфронтації між Ізраїлем та ХАМАС.
Також він додав, що на своїх зустрічах глави МЗС країн ЄС завжди обговорюють тему України, оскільки вона є вкрай важливою.
Звичайно ж, Росія намагається використати і зловживати всім, що відбувається в міжнародній сфері, чи то для посилення дестабілізації, чи для нарощування своєї кампанії проти України. Але це не означає, що увага Європейського Союзу зміститься з української теми, — запевнив Стано.
- 6 жовтня лідери Європейського Союзу оголосили про підтримку додавання нових членів до блоку, але не визначили кінцевої дати та попередили кандидатів, таких як Україна, що коротких шляхів не буде.
- На думку президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Україні та Молдові необхідно надати право на вступ до ЄС. Як вона заявила, тоді країни не потраплять під вплив держав, що не поділяють цінності Євросоюзу.
- Президент Польщі Анджей Дуда наголосив, що загостренні ситуації навколо Ізраїлю “грає на руку” Росії, оскільки відвертає увагу від російсько-української війни.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).