У секторі Гази залишаються заблокованими 13 тисяч співробітників ООН
Джерело: DW
9 жовтня офіційний представник Організації Об’єднаних Націй Стефан Дюжаррік повідомив, що близько 13 тисяч співробітників ООН нині залишаються у секторі Газа після того, як Ізраїль оголосив його блокаду.
Мовиться про співробітників Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям (UNRWA). Більшість із заблокованих – палестинці, близько 300 – громадяни інших країн, уточнив Дюжаррик.
Вони зосереджені на тому, щоб зробити все, що можливо, у межах своїх повноважень, аби допомогти місцевому населенню, – наголосив він.
У той же день UNRWA оголосило, що понад 137 тисяч осіб у секторі Газа прийшли шукати захист в аварійні притулки ООН, які вже заповнені на 90%. В агентстві побоюються, що гуманітарна ситуація у секторі Гази продовжуватиме погіршуватися.
Нагадаємо, що армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердили, що 900 ізраїльтян були вбиті з початку війни Ізраїлю та ХАМАС. Крім того, на території Ізраїлю виявлено тіла 1500 бойовиків ХАМАС.
Також зауважимо, військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав офіційне оголошення війни, оскільки ввів у дію пункт 40 Алеф. Фактично затверджено воєнний стан і, відповідно, проведення значних бойових дій.
Що передувало?
Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.
У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектора Гази. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.
Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.
8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва було подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.
- Частина найманців ПВК “Вагнер”, які виїхали з Білорусі в напрямку країн Африки, долучилися до підготовки та передачі бойового досвіду терористам ХАМАС.
- Авіація Ізраїлю в ніч на 9 жовтня продовжила завдавати ударів по сектору Гази, щоб “знищити можливості терористичної групи ХАМАС”.
- Ізраїль відбиває масштабні атаки палестинського угруповання ХАМАС другу добу поспіль у неділю, 8 жовтня.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.