Україна та Хорватія підписали угоду про співробітництво у сфері розмінування
Джерело: пресслужба Міністерства економіки
10 жовтня міністерка економіки Юлія Свириденко та міністр внутрішніх справ Хорватія Давор Божинович за присутності прем’єр-міністра країни Андрея Пленковича підписали міжурядову угоду про співробітництво у сфері розмінування.
Угода передбачає співпрацю, зокрема, за наступними напрямками:
- заходи нетехнічного та технічного обстеження, розмінування, очищення територій;
- навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами, надання допомоги постраждалим від мін;
- розробка нормативно-правової бази та стандартних процедур у сфері протимінної діяльності;
- тренінги для фахівців, обмін досвідом серед експертів, викладачів із підготовки фахівців із розмінування, передача експертних знань і кращих практик;
- обмін знаннями та досвідом щодо розвитку спроможностей з виробництва засобів захисту, обладнання для пошуку мін та розмінування, у сфері підготовки та сертифікації мінно-пошукових собак;
- сприяння обміну досвідом з практичного використання обладнання, що використовується у сфері розмінування та ін.
Свириденко зазначила, що одним з вагомих та важливих елементів підтримки Хорватією України є співпраця у сфері гуманітарного розмінування.
Машини для розмінування хорватського виробництва вже працюють на українських полях, роблячи землю безпечною. Влітку українські та хорватські виробники домовились про локалізацію в Україні виробництва таких машин. Сьогодні ми посилюємо взаємодію. Міжурядова угода про співробітництво в сфері розмінування розпочинає новий етап співпраці урядів, експертів, фахівців в сфері розмінування, виробників обох країн. Співпраці, кінцевою метою якої є очищення території України від мін, забезпечення безпеки українців, відновлення та розвиток нашої держави, — пояснила міністерка.
Також зазначається, що напрямки співпраці, передбачені угодою, є складовими Стратегії протимінної діяльності, над проектом якої працює Україна.
- Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.
- 29 вересня Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет допомоги в розмірі 100 мільйонів швейцарських франків (приблизно $110 мільйонів) для розмінування України.
- Міністерство закордонних справ України у кооперації з агропромисловою компанією Kernel запустило проєкт, метою якого є залучення до розмінування територій України ще більшої кількості міжнародних партнерів та донорів.
Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.
Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.
Після російської ракетної атаки у Сумах 13-річний підліток, попри те, що зазнав осколкових поранень, врятував пасажирів палаючого автобуса.
У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 квітня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 117 бойових зіткнень.
13 квітня держсекретар США Марко Рубіо наголосив, що Сполучені Штати висловлюють глибокі співчуття жертвам сьогоднішньої жахливої російської ракетної атаки на Суми.