На ТОТ Донеччини росіяни визнали українську мову необов’язковим для вивчення предметом
Джерело: Центр національного спротиву
Російські загарбники визнали українську мову факультативним та не обов’язковим для вивчення предметом у всіх підконтрольних закладах загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях Донецької області.
За інформацією підпілля, ворог розробив примітивну програму з вивчення української мови для учнів середніх та старших класів, яка налічує близько 300 годин на 5 років.
Водночас коли діти виявляють ініціативу щодо проходження навіть такого факультативу, окупанти психологічно тиснуть на учнів, принижують їх та погрожують проблемами з навчанням.
У т акий спосіб окупаційна адміністрація планує демонструвати начебто “дотримання” міжнародного права на окупованій території, а саме – права населення на вивчення рідної мови. Однак насправді згадана скорочена програма української мови є лише прикриттям для подальшої русифікації регіону.
- На тимчасово окуповану територію Херсонської області російські загарбники завезли дві тисячі пропагандистських підручників для школярів.
- На тимчасово окупованих територіях росіяни планують поширити в освітніх закладах нові підручники “з історії”.
- Росіяни розробили методичку про окупацію Криму для вчителів на тимчасово захоплених територіях України, аби вони поширювали серед школярів російську пропаганду про незаконну анексію півострова.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.