Кількість загиблих в Ізраїлі унаслідок атак ХАМАС зросла до 1300 осіб

Джерело: The Times of Israel

За останніми даними, станом на 12 жовтня в Ізраїлі унаслідок атаки палестинського угруповання ХАМАС загинуло 1300 осіб.

Доля ще 150 осіб, яких бойовики взяли у заручники невідома.

Ще близько 3300 осіб зазнали поранень. З цієї кількості 28 осіб у критичному стані та ще 350 – у тяжкому.

Що передувало?

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.

У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектору Газа. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.

Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.

8 жовтня постійний представник Палестини при Лізі арабських держав посол Моханнад Аклук оголосив, що за дорученням “палестинського керівництва подано меморандум із проханням скликати екстрене засідання” Ліги арабських держав на рівні міністрів закордонних справ.

11 жовтня Папа Римський Франциск у своєму найрішучішому коментарі з початку конфлікту на Близькому Сході закликав звільнити всіх заручників, захоплених бойовиками ХАМАС, і заявив, що Ізраїль має право захищатися.

Співробітники Служби безпеки України та Національної поліції затримали агента російських спецслужб, який зранку 5 липня вчинив теракт в Одесі.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

Під час ефіру шоу “Maischberger” 1 липня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Кремль уже зараз веде гібридну війну проти Німеччини.

Відомий американський композитор Марк Сноу, автор культового саундтреку до серіалу “Секретні матеріали”, помер у віці 78 років.

Росія пришвидшила комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу.