Німеччина та дев’ять інших країн обговорюють спільні закупівлі ППО

Джерело: Reuters

Німеччина та дев’ять інших країн зробили наступний крок у своїх зусиллях щодо спільного придбання систем протиповітряної оборони, таких як Patriot, IRIS-T та Arrow 3.

На полях зустрічі міністрів оборони у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Угорщина, Литва та Нідерланди підписали угоду, яка створить правову основу, необхідну для закупівель.

Разом із Німеччиною, Словенією та Латвією, які підписалися раніше, вони складають групу з десяти країн, яка прагне очолити спільні закупівлі.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що очікує, що перші угоди будуть укладені протягом трьох-чотирьох місяців.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.