Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Норвегії: обговорили оборонну співпрацю

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram
Сьогодні, 18 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере.
Під час розмови сторони обговорили актуальну ситуацію на полі бою й подальшу оборонну співпрацю між Україною та Норвегією.
Особливу увагу приділили темі посилення української системи ППО для захисту критичної інфраструктури, портів і “зернового коридору”.
Президент України та прем’єр-міністр Норвегії також скоординували позиції перед майбутніми міжнародними заходами.
Володимир Зеленський запросив норвезьку сторону взяти участь у наступній зустрічі радників із питань національної безпеки лідерів держав щодо реалізації української “формули миру”.
Співрозмовники домовилися почати двосторонні переговори про безпекові гарантії в межах Спільної декларації G7 на підтримку України.
Володимир Зеленський і Йонас Гар Стере також обговорили ситуацію на Близькому сході. Лідери погодилися з неприпустимістю ескалації конфлікту та закликали всі сторони не допускати жертв серед цивільного населення.
Крім того, глава держави подякував співрозмовнику за оборонний пакет від норвезького уряду та довготривалі програми бюджетної підтримки.
“Такі програми мають вирішальне значення, тому що дають нам більше впевненості в майбутньому, полегшують довготермінове планування, а також посилають потужний сигнал іншим країнам”, – зазначив Володимир Зеленський.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- 2 жовтня Норвегія запровадила новий раунд санкцій проти президента РФ Путіна та російського режиму. Країна приєднується до одинадцятого пакету економічних обмежень, який раніше представив Європейський Союз.
- 26 вересня норвезький уряд повідомив, що Норвегія надасть 1 мільярд крон (92 мільйони доларів США) на гуманітарну підтримку Україні, щоб допомогти українцям “пережити ще одну зиму війни”.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.