Антарктида втратила 7,5 трильйона тонн льоду з 1997 року

Джерело: The Guardian

Понад 40% шельфових льодовиків Антарктиди скоротилися з 1997 року, і майже половина з них не демонструє “жодних ознак відновлення”. Це пов’язано з кліматичними змінами, зокрема потеплінням.

Науковці з Університету Лідса підрахували, що на заході Антарктиди в період з 1997-го по 2021 рік було втрачено 67 трлн т льоду, на сході – 59 трлн т льоду, що призвело до чистої втрати у 7,5 трлн т льоду.

“Фіксується неоднозначна картина погіршення стану крижаного шельфу, і це пов’язано з температурою океану та океанічними течіями навколо Антарктиди. Західна половина зазнає впливу теплої води, яка швидше розмиває шельфові льодовики знизу, зате більша частина східної Антарктиди зараз захищена від наближення теплих вод смугою холодної води на узбережжі”, – прокоментував доктор Бенджамін Девісон, експерт у галузі спостереження за Землею та керівник дослідження.

За його словами, майже половина льодовиків “скорочується без ознак відновлення”. Спеціалісти переконані, що втрата льоду є наслідком кліматичної кризи, адже якби це було частиною циклу природних змін, льоду наростало б більше.

Як розповіли у виданні, вчені проаналізували понад 100 тис. супутникових зображень, щоб дослідити стан шельфових льодовиків. Вони визначили, що за 25 років в океан потрапило приблизно 67 трлн т прісної води.

Минулого місяця результати дослідження показали, що в Антарктиді, ймовірно, потеплішає майже вдвічі швидше, ніж на решті континентів світу, і швидше, ніж передбачають моделі кліматичної кризи.

За три роки повномасштабної війни було пошкоджено понад 63 тисячі об’єктів енергетичної інфраструктури. Лише у 2024 році масовані удари та постійні точкові обстріли призвели до втрати близько 10 ГВт генеруючої потужності.

Долар США впав до найнижчого рівня за останні шість місяців після того, як набули чинності нові тарифи президента США Дональда Трампа.

Адміністрація Трампа планує запровадити штрафи для мігрантів, які не залишили територію США. Їм може загрожувати до 998 доларів штрафу за кожен день перебування в країні. У разі несплати — передбачається можливість конфіскації їхнього майна.

Китай використовує рідкісноземельні метали як зброю в торговельній війні зі США, обмеживши їх експорт.

Громадянин Китаю, якого напередодні взяли у полон українські військові, розповів, що для вступу до армії РФ він заплатив 300 тисяч рублів.