Унаслідок російських обстрілів пошкоджено лінії електропередачі у двох областях
Джерело: Міненерго України
Унаслідок російських обстрілів у двох українських областях пошкоджено лінії електропередач. Мовиться про Миколаївську та Харківську області.
Зокрема на Миколаївщині внаслідок ракетного удару пошкоджено лінію електропередачі, знеструмлено понад 800 споживачів.
На Харківщині обстрілом пошкоджено дві ЛЕП 110 кВ. Однак споживачів внаслідок пошкоджень не знеструмлювали.
Окрім цього, завершено відновлювальні роботи на Харківщині, де були відключення газопостачання внаслідок обстрілу газорозподільних станцій (ГРС). Усім домогосподарствам відновили газопостачання.
Окупанти не припиняють обстрілювати профітові та прикордонні населені пункти України. Так, на Донеччині знеструмлювалися 19 населених пунктів. Також без світла залишається частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
Загалом за добу енергетики заживили 1,5 тисячі споживачів. Більшість із них – це абоненти в Чернігівській області.
- 16 жовтня у Міністерстві енергетики України спростували інформацію щодо необхідності застосування стабілізаційних графіків відключення електроенергії з настанням опалювального сезону. Наголосивши, що наразі для споживачів достатньо ресурсу.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.
У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.