Колишній співробітник Агентства нацбезпеки США зізнався у шпигунстві на користь РФ

Джерело: пресслужба Міністерства юстиції США

23 жовтня колишній співробітник Агентства національної безпеки США Джарех Себастьян Далке з Колорадо-Спрінгс визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації Національної оборони (NDI) агенту Російської Федерації.

У червні 2022 року 31-річного Далке прийняли на посаду спеціаліста з безпеки інформаційних систем АНБ. Одначе, менш ніж через місяць він звільнився нібито за “сімейними обставинами”. Як з’ясувало слідство, за кілька тижнів роботи він роздрукував абсолютно секретні документи, а згодом запропонував їх на продаж у зашифрованому онлайн-листуванні людині, яку вважав російським агентом. Насправді ця особа була таємним співробітником ФБР.

Далке запросив 85 тисяч доларів в обмін на всю інформацію, якою він володіє. Він стверджував, що ця інформація буде мати значення для Росії, і сказав, що поділиться додатковою інформацією в майбутньому, коли повернеться до Вашингтона.

Далке визнав, що навмисно передав файли, вважаючи, що ця інформація буде використана, щоб завдати шкоди Сполученим Штатам і принести користь Росії.

28 вересня 2022 року Далке було заарештовано відразу після того, як під час особистої зустрічі в Денвері передав йому п’ять файлів з копіями документів під грифом “цілком таємно”.

Колишній кіберфахівець визнав себе винним в окружному суді США за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації про національну оборону агенту іноземного уряду. Він підтвердив, що розумів, що ці дані могли бути використані на шкоду США.

Нині йому загрожує довічне ув’язнення.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.