Росія почала застосовувати для атак по Україні дешеві вітчизняні БпЛА – ISW

Джерело: ISW

В Інституті вивчення війни зауважили, що РФ, імовірно, почала використовувати для атак БпЛА на Україні власні, дешевші, безпілотники разом з іранськими “шахедами”.

Зокрема 23 жовтня російські ЗМІ припустили, що війська РФ під час атаки безпілотників на Київську область вперше в Україні застосували нові безпілотники великої дальності “Italmas ” і його варіанти.

Російські джерела відзначили, що дрони “Italmas” легші за “Shahed” і їх важче виявити та збити.

Російські воєнкори відзначили, що дрони “Italmas” дешевші за “Shahed”, а це означає, що їх можна ширше виробляти та використовувати. Водночас воєнкори зауважили, що російські БпЛА мають легше “корисне навантаження” (вибухівку на борту), що обмежує їхню корисність у застосуванні кожного окремо.

“Таким чином, російські джерела відзначили, що російські війська, ймовірно, використовуватимуть безпілотники “Italmas” у тандемі з “Shaheds””, – вважають в ISW.

Фахівці додали,що Росія, ймовірно, намагається розширити та диверсифікувати свій арсенал безпілотників, ракет і керованих бомб для ударів по українській критично важливій інфраструктурі напередодні осінньо-зимового сезону, і збільшення використання безпілотників “Italmas”, ймовірно, є частиною цих ширших зусиль з диверсифікації боєприпасів.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.